Kontrast:
Czcionka:
A-
A+
  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zawarło dziś, tj. 15.10.2019 r., kolejną, trzynastą już umowę o powierzenie grantu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Głównym tematem dofinansowanego przez LGD projektu Powiatu Nakielskiego jest aktywizacja społeczna osób niesamodzielnych.

Od lipca lokalna firma realizuje trzy projekty dofinansowane przez Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, w ramach których zaplanowano m.in. kursy zawodowe, staże, a także treningi kreowania własnego wizerunku oraz sesje zdjęciowe dla kobiet z powiatu nakielskiego. Rekrutacja do projektów jeszcze trwa.

 

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” uruchamia nabór zgłoszeń do Plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk” edycja 2019.

Do udziału w Plebiscycie zapraszamy wszystkie młode talenty z powiatu nakielskiego !

 

Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantów w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Partnerstwo dla Krajny i Pałuk zaprasza przedstawicieli lokalnych NGO do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zasad udzielania wsparcia i wypełniania dokumentacji aplikacyjnej do konkursu nr 1/2019/G, w ramach którego można uzyskać dotację m.in. na organizację wydarzeń, warsztatów, spływów, rajdów bądź zakup wyposażenia takiego jak: stroje ludowe, historyczne, instrumenty. Szczegóły na stronie: www.rlks.naklo.pl.

 

 

Realizowany przez Klub Turystyki "Noteć" projekt "Seniorzy aktywnie" wszedł w kolejną fazę. Oprócz zrealizowanych do tej pory spotkań z psychologiem, dietetykiem oraz spacerów nordic walking rozpoczęły się zajęcia z aerobiku wodnego na basenie oraz zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej.

 

Dwie umowy o powierzenie grantu zawarło dziś Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” z lokalnym przedsiębiorcą p. Wojciechem Elszynem na organizację klubów młodzieżowych dla młodych mieszkańców gmin: Nakło nad Notecią oraz Kcynia.

Wiedzę na temat fundraisingu, źródeł finansowania oddolnych inicjatyw, działalności Partnerstwa dla Krajny i Pałuk ukierunkowanej na animację społeczności lokalnej oraz przyszłorocznego programu współpracy Powiatu Nakielskiego z organizacjami pozarządowymi mogą zdobyć uczestnicy tegorocznego Forum NGO, które odbędzie się już 18. października.

Zarząd Partnerstwa dla Krajny i Pałuk serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 15 października 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 na Przystani POWIAT NAKIELSKI, ul. Notecka 4 w Nakle nad Notecią.

 

W dniach 23.09.-26.09.2019 r. przedstawiciele NGO oraz lokalni liderzy z powiatu nakielskiego wzięli udział w dorocznym wyjeździe studyjnym „Lepszy przykład niż wykład”, którego tematem przewodnim było generowanie pomysłów na inicjatywy lokalne poprzez upowszechnianie dobrych praktyk. Kierunkiem tegorocznego wyjazdu był obszar Kotliny Kłodzkiej.

 

 

Głosowanie

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Zapisz się do Newslettera

Copyright © 2020 Wszelkie prawa zastrzezone.