Kontrast:
Czcionka:
A-
A+
  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zawarło dziś, tj. 15.10.2019 r., kolejną, trzynastą już umowę o powierzenie grantu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Głównym tematem dofinansowanego przez LGD projektu Powiatu Nakielskiego jest aktywizacja społeczna osób niesamodzielnych.

Od lipca lokalna firma realizuje trzy projekty dofinansowane przez Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, w ramach których zaplanowano m.in. kursy zawodowe, staże, a także treningi kreowania własnego wizerunku oraz sesje zdjęciowe dla kobiet z powiatu nakielskiego. Rekrutacja do projektów jeszcze trwa.

 

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” uruchamia nabór zgłoszeń do Plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk” edycja 2019.

Do udziału w Plebiscycie zapraszamy wszystkie młode talenty z powiatu nakielskiego !

 

Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantów w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Partnerstwo dla Krajny i Pałuk zaprasza przedstawicieli lokalnych NGO do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zasad udzielania wsparcia i wypełniania dokumentacji aplikacyjnej do konkursu nr 1/2019/G, w ramach którego można uzyskać dotację m.in. na organizację wydarzeń, warsztatów, spływów, rajdów bądź zakup wyposażenia takiego jak: stroje ludowe, historyczne, instrumenty. Szczegóły na stronie: www.rlks.naklo.pl.

 

 

Realizowany przez Klub Turystyki "Noteć" projekt "Seniorzy aktywnie" wszedł w kolejną fazę. Oprócz zrealizowanych do tej pory spotkań z psychologiem, dietetykiem oraz spacerów nordic walking rozpoczęły się zajęcia z aerobiku wodnego na basenie oraz zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej.

 

Dwie umowy o powierzenie grantu zawarło dziś Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” z lokalnym przedsiębiorcą p. Wojciechem Elszynem na organizację klubów młodzieżowych dla młodych mieszkańców gmin: Nakło nad Notecią oraz Kcynia.

Wiedzę na temat fundraisingu, źródeł finansowania oddolnych inicjatyw, działalności Partnerstwa dla Krajny i Pałuk ukierunkowanej na animację społeczności lokalnej oraz przyszłorocznego programu współpracy Powiatu Nakielskiego z organizacjami pozarządowymi mogą zdobyć uczestnicy tegorocznego Forum NGO, które odbędzie się już 18. października.

Zarząd Partnerstwa dla Krajny i Pałuk serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 15 października 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 na Przystani POWIAT NAKIELSKI, ul. Notecka 4 w Nakle nad Notecią.

 

W dniach 23.09.-26.09.2019 r. przedstawiciele NGO oraz lokalni liderzy z powiatu nakielskiego wzięli udział w dorocznym wyjeździe studyjnym „Lepszy przykład niż wykład”, którego tematem przewodnim było generowanie pomysłów na inicjatywy lokalne poprzez upowszechnianie dobrych praktyk. Kierunkiem tegorocznego wyjazdu był obszar Kotliny Kłodzkiej.

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.