Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

 

W miniony piątek, 4 października Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" Kamila Radzka – Januszewska odebrała z rąk Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego wyróżnienie w konkursie „Odkrywca 2013”

Konkurs "ODKRYWCA" - wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki jest organizowany od 2008 roku.

 

Kapituła Konkursu doceniła tworzony przez Partnerstwo produkt turystyczny w postaci Ekomuzeum Doliny Noteci w kategorii  DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ POPULARYZACJI KRAJOZNAWSTWA.

 

 Konkurs "ODKRYWCA" - wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki jest organizowany od 2008 roku. Celem konkursu jest nagrodzenie pracy osób, zespołów osób, instytucji, samorządów, stowarzyszeń, związków, podmiotów branży turystycznej oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania marki turystycznej  Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kraju i zagranicą oraz rozwoju gospodarki turystycznej w regionie.

 

Wyróżnienia w kategoriach:

I. działalność na rzecz rozwoju turystyki,    

II. działalność na rzecz popularyzacji krajoznawstwa,

III. promocja turystyczna regionu,

IV. inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki,

V. przedsięwzięcie biznesowe,

są przyznawane przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego na podstawie nominacji wskazanych przez Kapitułę Konkursową.

 

Dodatkowo laureat szóstej kategorii: wydarzenie turystyczne i promocyjne zostaje wybrany w głosowaniu internetowym przez mieszkańców  województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Rozstrzygniecie konkursu odbywa się zawsze jesienią podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

 

W tegorocznej edycji  konkursu uczestniczyło również „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. LGD zostało zgłoszone przez Gminę Nakło nad Notecią w kategorii DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ POPULARYZACJI KRAJOZNAWSTWA. Wyróżnienie to przyznawane organizacjom pozarządowym prowadzącym działalność w zakresie turystyki na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, za propagowanie krajoznawstwa i poznawanie historii regionu.

 

 Wśród nominowanych w tej kategorii znaleźli się również: Stowarzyszenie Rozwoju i Wspierania Społeczeństwa Obywatelskiego "INICJATYWA" oraz Chorągiew  Kujawsko-Pomorska ZHP Hufiec Toruń.

 

 Wyróżnienie  Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego „Odkrywca 2013” w kategorii: działalność na rzecz popularyzacji krajoznawstwa  przypadło  „Partnerstwu dla Krajny i Pałuk”.

 

 Kapituła Konkursu doceniła tworzony przez Partnerstwo produkt turystyczny w postaci Ekomuzeum Doliny Noteci

 

Ekomuzeum Doliny Noteci zwane to sieć rozproszonych w terenie obiektów, które tworzą "żywą" kolekcję, obrazującą wartości historyczne, przyrodnicze i kulturowe regionu oraz dorobek jego mieszkańców. Jego celem jest zachowanie i eksponowanie lokalnych tradycji i form gospodarowania, charakterystycznego rzemiosła czy sposobu życia poprzez prezentacje, warsztaty, czy pokazy organizowane przez mieszkańców regionu Krajny i Pałuk. Więcej o Ekomuzeum na stronie www.turystyka-krajna-paluki.pl 

 

  

 

 

 

 

 

         

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.