Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej „O krajeńską gąskę…” to inicjatywa dla dzieci i młodzieży zorganizowana w tym roku przez Partnerstwo dla Krajny i Pałuk we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Wzięło w niej udział 43 uczestników: solistów i zespołów z powiatu nakielskiego. Na konkursowej scenie stanęło łącznie blisko 250 osób w wieku od 3 do 18 lat.

W dniach 13 i 14 maja na terenie Ekomuzeum Doliny Noteci gościliśmy grupy: z obszaru LGD Borów Tucholskich oraz obszaru LGD Nasza Krajna z Sępólna Krajeńskiego. Przyjazd grup został zorganizowany w ramach projektu współpracy „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”.

Kolejna odsłona konkursu pod nazwą „Świetlice wiejskie – co tutaj się dzieje?”. Tym razem nagrodzimy koła gospodyń wiejskich stosujące najlepsze lokalne ekopraktyki i propagujące właściwe postawy proekologiczne. Konkurs jest skierowany do kół gospodyń wiejskich z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Zarząd Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023 “Aktywna i przedsiębiorcza Dolina Noteci”.

26 maja 2024 r. na ulicy B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią (Śródmiejskie Centrum Targowe) odbędzie się Jarmark świętego Wawrzyńca. 

Już w najbliższy piątek o godz. 9.00 rozpocznie się muzyczna rywalizacja ponad 40 uczestników Powiatowego Przeglądu Pieśni Ludowej „O krajeńską gąskę…”. Przyjdź i posłuchaj młodych artystów. W programie także wykład "Opowieść o Krajnie".

Zapraszamy do odwiedzin stoiska ze specjałami lokalnymi, już 11 i 12 maja (sobota i niedziela) podczas Targów Lato Na Wsi - Święto Smaku i Tradycji w Minikowie.

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" realizuje projekt współpracy: „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”, serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym zdaniu w ramach projektu.

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zakończyło pierwszy cykl warsztatów na temat reguł i zasad budowania projektów oraz zarządzania nimi „Od pomysłu do projektu”. Podczas zajęć uczestnicy opracowali i ubrali w ramy projektowe swoje pomysły m.in. na aktywizację lokalnego społeczeństwa.

Na jakie wsparcie mogą liczyć mieszkańcy sołectw w gminach powiatu nakielskiego? Partnerstwo dla Krajny i Pałuk kontynuuje kampanię informacyjno-promocyjną dotyczącą założeń Lokalnej Strategii Rozwoju "Człowiek siłą Doliny Noteci".

W ramach projektu współpracy: „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu” Partnerstwo dla Krajny i Pałuk wraz z partnerskimi LGD zorganizowało dla swoich mieszkańców szkolenie "Animator gier i zabaw".

W miniony wtorek Partnerstwo dla Krajny i Pałuk rozpoczęło realizację cyklu warsztatów „Od pomysłu do projektu”. Jego głównym celem jest wypracowanie założeń dla projektów nastawionych na aktywizację lokalnej społeczności.

Dziś ruszają zapisy do Powiatowego przeglądu pieśni ludowych. Do udziału w konkursie zaproszeni są młodzi mieszkańcy powiatu nakielskiego, którzy kochają śpiew, dla których wspólne muzykowanie to pasja lub sposób na spędzanie wolnego czasu.

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” jest w trakcie realizacji projektu współpracy „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”. Wśród realizowanych zadań, obok warsztatów i wizyt diagnostycznych w zgłoszonych do projektu miejscowościach, jest przeprowadzenie szkolenia "animator gier i zabaw".

Pod znakiem dyskusji nt. głównych kierunków pracy oraz powołania zespołów stałych upłynęło II posiedzenie Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego VI kadencji, które odbyło się 5 marca br. w Toruniu.

Zapraszamy mieszkańców powiatu nakielskiego oraz przedstawicieli lokalnych organizacji i podmiotów na cykl bezpłatnych dwudniowych warsztatów na temat reguł i zasad budowania projektów oraz zarządzania nimi „Od pomysłu do projektu”. Przyjdź i dowiedz się więcej!

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w bezpłatnym webinarium pt. „Instrumenty wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej”.

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" wraz z KGW we Wielu było współorganizatorem wydarzenia: "Wiele ze starej szuflady...z tradycją w nowoczesność". Czasy minione wspominali m.in. najstarsi mieszkańcy Wiela.

Jeszcze pod koniec lutego odbył się doroczny warsztat refleksyjny, którego celem jest m.in. analiza dotychczasowych działań podejmowanych przez Partnerstwo dla Krajny i Pałuk oraz ich ocena skuteczności w procesie wdrażania LSR.

Jakie są etapy podróżowania, czym jest produkt turystyczny, jakie elementy składają się na atrakcyjną usługę turystyczną dowiedzieli się uczestnicy warsztatów tematycznych „Od pomysłu do projektu” realizowanych przez Partnerstwo w ramach projektu współpracy dot. tworzenia wiosek tematycznych w powiecie nakielskim.

Podkategorie

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.