Ułatwienia dostępu

Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Wstęp

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, będące lokalną grupą działania (LGD), zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności dotyczy stron internetowych:

  1. krajna-paluki.cna.org.pl,
  2. rlks.naklo.pl.

Data publikacji strony internetowej www.krajna-paluki.cna.org.pl: 04.09.2008 r.

Data publikacji strony internetowej www.rlks.naklo.pl: 14.06.2016 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji obu stron internetowych: 28.10.2024 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu wyłączeń lub niezgodności, o których mowa poniżej:

  • niektóre formaty plików (.pdf, .doc, itp.) redaktorzy starają się ograniczać do minimum i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Jednakże strona internetowa zawiera część dokumentów .pdf, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów .doc (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) lub są skanami dokumentów,
  • część dokumentów nie posiada warstwy tekstowej, część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego – braki są sukcesywnie korygowane,
  • linki – także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – nie zawsze otwierają się w bieżącym oknie, co jest sukcesywnie korygowane,
  • wiele materiałów zostało opublikowanych przed dniem 23 września 2018 r., a ich zawartość jest niezbędna do realizacji zadań Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” wynikających z wdrażania środków UE i zobowiązania do archiwizowania artykułów oraz dokumentacji na stronie internetowej LGD.

Jeżeli z jakiegoś powodu elementy strony internetowej są niedostępne dla użytkownika, zapewniamy jednak alternatywny sposób dostępu do tych treści, tj.:

  1. kontakt telefoniczny: 607-822-019 lub 577-753-019,
  2. korespondencja pocztowa: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, 89-100 Nakło nad Notecią,
  3. komunikacja elektroniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 22 listopada 2024 r.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 12 grudnia 2024 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez LGD.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Tomasz Mikuła – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu: 798-930-455.

Tą samą drogą można składać:

  1. wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej,
  2. skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu. Można również zażądać udostępnienia informacji w alternatywny sposób, na przykład odczytania niedostępnego cyfrowo dokumentu lub opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać:

  1. dane osoby zgłaszającej,
  2. wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi,
  3. sposób kontaktu.

Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

LGD powinna zrealizować żądanie niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 7 dni od dnia otrzymania żądania. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, LGD niezwłocznie informuje osobę wnoszącą żądanie o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa. Termin ten nie może być jednak dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, LGD może zaproponować alternatywny sposób dostępu do danej informacji.

W przypadku gdy LGD odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Więcej informacji na temat dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji.

Dostępność architektoniczna

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” posiada biuro w dwóch lokalizacjach:

  • lokalizacja 1 – w siedzibie LGD, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, 89-100 Nakło nad Notecią,
  • lokalizacja 2 – ul. Gimnazjalna 10, 89-100 Nakło nad Notecią.

Pomieszczenia biurowe przy ul. Powstańców Wielkopolskich 6 znajdują się w budynku spichlerza na pierwszym piętrze.

Do budynku prowadzą dwa wejścia:

  1. główne: bezpośrednio od ulicy Powstańców Wielkopolskich (schody – 3 stopnie),
  2. boczne: przez Restaurację „Stary Spichlerz” (dostęp z poziomu parteru).

Od strony frontowej budynku zamontowany jest domofon wyłącznie do siedziby LGD.

W budynku:

  1. brak windy,
  2. na parterze znajduje się „Punkt informacyjny biura LGD”, gdzie osoba z niepełnosprawnością może – poprzez wykorzystanie domofonu – wezwać pracownika w celu załatwienia sprawy,
  3. na parterze znajdują się dwie toalety (damska i męska) dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Do pomieszczeń biurowych LGD zlokalizowanych na piętrze prowadzą schody oznaczone taśmą ostrzegawczą i antypoślizgową. Schody można pokonać przy pomocy pracowników LGD, przywołując ich wcześniej przez domofon lub telefonicznie poprzez numery zamieszczone w widocznym miejscu na parterze (punkt informacyjny).

Przed budynkiem znajduje się ogólnodostępny parking miejski z wyznaczonymi miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym lub przewodnikiem.

W budynku brak:

  1. oznaczeń w alfabecie brajla oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących,
  2. pętli indukcyjnej.

Pomieszczenie biurowe przy ul. Gimnazjalnej 10 znajduje się w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią (pokój nr 25).

Do budynku prowadzą dwa wejścia:

  1. pierwsze główne: bezpośrednio od ulicy Gimnazjalnej (wysokie schody),
  2. drugie od strony parkingu: z dostępem dla osób z niepełnosprawnością (winda zewnętrzna).

W budynku znajduje się także winda wewnętrzna.

Do budynku przylega parking z wyznaczonymi miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnością.

W budynku brak:

  1. oznaczeń w alfabecie brajla oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących,
  2. pętli indukcyjnej.

W sąsiedztwie biura LGD znajdują się toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnością.

Koordynator dostępności: Dorota Stanek – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

WAŻNE: Pracownicy biura LGD mogą również udzielić wsparcia (doradztwa i informacji) w innym miejscu, wskazanym przez osobę z niepełnosprawnością, pod warunkiem że znajduje się ono na terenie powiatu nakielskiego. Zazwyczaj doradztwo jest świadczone w godzinach pracy biura.

Podstawa prawna

  1. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
  2. Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 848).

Odwiedź także

Polecamy

Szukaj

Copyright © 2025 Wszelkie prawa zastrzezone.