Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 23.09.2019 r.

 

W niedzielę, tj. 22.09.2019 przedstawiciele Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" uczestniczyli w cyklicznym wydarzeniu organizowanym przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie „Jesienna wystawa ogrodnicza”. Impreza, jak co roku, połączona została z promocją karpia nakielskiego – produktu wpisanego na „Listę produktów tradycyjnych” Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Ważnym elementem stoiska LGD zorganizowanym na tym wydarzeniu był punkt informacyjno-promocyjny, którego celem było rozpowszechnienie informacji o Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023 (o jej celach, przedsięwzięciach i możliwościach wsparcia) oraz działalności biura LGD, a także zachęcenie do współpracy. Odwiedzający stoisko mogli także uczestniczyć w grach i quizach o tematyce związanej z Doliną Noteci, jak również otrzymać materiały informacyjne dotyczące atrakcji turystycznych powiatu nakielskiego oraz gadżety.

 

Ponadto na stoisku LGD przedstawiciele Ekomuzeum Doliny Noteci – panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Izabeli, Gumnowic, Michalina Wieszek, a także KGW „Sami Swoi” z Żurawi oraz Własnej Pasieki Pszczelarskiej p. Andrzeja Kusia – przygotowali dla odwiedzających różnorodne lokale przysmaki takie jak chleby, serniki, makowce, kluski, gęsina, czernina czy miód, które znalazły liczne grono wielbicieli. To już kolejna wspólna inicjatywa członków i partnerów Ekomuzeum, której celem jest integrowanie środowisk zainteresowanych rozwijaniem i upowszechnianiem zasobów lokalnego dziedzictwa.

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Zapisz się do Newslettera

Copyright © 2020 Wszelkie prawa zastrzezone.