Ułatwienia dostępu

Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

 

 

W dniach 22-23 marca 2013 roku Partnerstwo dla Krajny i Pałuk zorganizowało dwudniowe wyjazdowe szkolenie z zakresu geocachingu. Warsztaty miały miejsce w miejscowości Górzno, która uznana została za polską stolicę geocachingu.

 

Udział w szkoleniu wzięli przedstawiciele gmin z terenu powiatu nakielskiego, lokalnych szkół oraz organizacji i instytucji związanych z budowaniem turystycznej oferty regionu, a także pasjonaci zainteresowani nową formą promowania powiatu.

 

Szkolenie było podzielone na dwie części:

Pierwszego dnia odbyły się wykłady dotyczące tego, czym jest i jak działa geocaching, które poprowadzili Dariusz Pudełko, Małgorzata Bartkowska oraz Paweł Sadowski. Uczestnicy wyjazdu z wielkim zaciekawieniem i skupieniem słuchali wykładów, na których nauczyli się, w jaki sposób założyć własne konto na stronie internetowej www.geocaching.com, aby móc poszukiwać skrytek i tego, jak samemu można chować skrytki, aby inni mogli je znaleźć i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o miejscu ukrycia. Zaprezentowane zostały również urządzenia GPS, które pomagają w odnalezieniu miejsca schowania „skarbu”. Można było również zobaczyć różnego rodzaju skrytki: od bardzo malutkich plastikowych pojemników, aż po duże ptaki, które były wystrugane z drewna.

Drugiego dnia wiedzę zdobytą w piątek uczestnicy wykorzystywali w terenie. Zostali podzieleni na trzy grupy, które ruszyły w różne strony, aby odnaleźć jak najwięcej górznieńskich skrytek. Po znalezieniu pojemnika, trzeba było wpisać się do logbook’a, czyli rejestru osób, które skrytkę odnalazły. Po powrocie do ośrodka mentorzy geocachingu pokazali i wytłumaczyli, jak zanotować na swoim koncie internetowym odnalezienie danej skrytki.

 

Wszyscy uczestnicy szkolenia, mimo iście zimowej pogody, bawili się bardzo dobrze. Wyjazd ten bardzo zaciekawił ich i poszerzył wiedzę na temat tego, jak tworzyć skrytki i bawić się poprzez odkrywanie ciekawych miejsc we własnym regionie.

 

Na terenie powiatu nakielskiego ukrytych jest 6 keszy, do poszukiwania których zaprasza Partnerstwo dla Krajny i Pałuk. Wśród nich znajdują się kesze: Spichlerz, Szkoła Podstawowa w Olszewce, Dzika plaża, Skarbiec, Bridges & Overpasses 01-Rynarzewo oraz Kcynia first cache. Warto zatem odwiedzić stronę: www.geocaching.com i wyruszyć na poszukiwania skarbów we własnej okolicy.

 

 

 

Odwiedź także

Polecamy

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.