Ułatwienia dostępu

Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

 

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że jeszcze tylko do końca czerwca można podziwiać dzieła polskiego malarstwa na wystawie “Sztuka Polska 1863 – 1963” z Kolekcji Pakoskiej Antoniego Michalaka. To niebywała okazja zetknąć się bezpośrednio z twórczością największych polskich artystów.

w najbliższym czasie MZK proponuje serię wystaw i spotkań:


24 czerwca o godz.10.30

zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii obiektów Ekomuzeum Doliny Noteci. Zdjęcia zostały wykonane w technice 3D przez Tadeusza Kunikowskiego. Wystawie towarzyszy prezentacja zdjęć panoramicznych (tzw. spacery wirtualne) wykonanych przez Andrzeja Iwanka.

Wystawa potrwa tylko do 1 lipca. Szczegóły w zaproszeniu.

Ekomuzeum Doliny Noteci to idea tworzenia sieci obiektów mogących indywidualnie jak i zespołowo stanowić interesującą propozycję turystyczną. Dlatego w jej skład mogą wchodzić zarówno profesjonalne muzea, ciekawe obiekty architektoniczne, gospodarstwa agroturystyczne jak i restauracje serwujące potrawy regionalne. Od kilku lat taką sieć buduje Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk". Zainteresowanych odsyłam do strony internetowej: ekomuzeum doliny noteci


29 czerwca o godz.17

do Nakła zawita Aleksander Doba, słynny kajakarz, który jako pierwszy człowiek na świecie pokonał już dwukrotnie Atlantyk. Pierwsza wyprawa miała miejsce w 2010 r. i rozpoczęła się w Dakarze (Ghana). Po 99 dniach samotnego wiosłowania zakończyła się u wybrzeży Brazylii. Po raz drugi Aleksander Doba wyruszył w rejs przez ocean w 2013 (5.10) z Lizbony by w kwietniu 2014 wylądować na Florydzie. Są to jak do tej pory chyba największe osiągnięcia pana Aleksandra, ale nie jedyne. Wcześniej opłynął samotnie Bajkał (ok. 2 tys. km w 41 dni), popłynął z Polic za Koło Podbiegunowe do Narwiku (5,4 tys. km w 101 dni), opłynął dookoła Bałtyk. Wcześniej jako pierwszy Polak: przepłynął wzdłuż morskich granic Polski, przepłynął całą Wisłę oraz Polskę po przekątnej - z Przemyśla do Polic. Na swoim koncie ma wiele rekordów i osiągnięć nie tylko w dziedzinie kajakarstwa. Autor książki “Olo na Atlantyku”. Zdobywca prestiżowych Kolosów w roku 2000, 2009, 2012.


2 lipca o godz. 17

proponujemy spotkanie z kolejnym wielkim polskim podróżnikiem – Romualdem Koperskim. Tym razem głównym tematem opowieści będzie Syberia, którą pan Romuald przejechał wielokrotnie wzdłuż i wszerz. Swoje przygody opisał w kilku bestsellerowych książkach (Pojedynek z Syberią, Przez Syberię na gapę, Syberia Zimowa Odyseja, 1001 obrazów Syberii). W 1999 roku przyznano mu tytuł “Podróżnika Roku” i prestiżową nagrodę “Kolosa” za odbytą rok wcześniej samotną wyprawę pontonem po rzece Lenie (4500 km). Wielokrotnie organizował rajdy samochodowe (Transsyberia, Yekaterina) i zwykłe wyprawy do najbardziej odludnych miejsc Syberii. W styczniu 2010 wykonał najdłuższy koncert fortepianowy na świecie, trwający 103 godziny i 8 sekund czym zasłużył sobie na wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.


4 lipca o godz. 17

zapraszamy na otwarcie wystawy “110 lat nakielskich wodociągów”. Obiekty zgromadzone na wystawie pochodzą ze zbiorów MZK i KPWiK w Nakle. Obrazują historię i współczesność tego ważnego dla miasta przedsiębiorstwa.


11 lipca o godz.17

otwarcie wystawy “Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”

Wystawa przygotowywana została przez zespół pracowników z Muzeum Okręgowego w Toruniu. W nowoczesny i atrakcyjny dla zwiedzających sposób przybliża sylwetkę Mikołaja Kopernika. Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach astronoma, z zaakcentowaniem jego epokowego odkrycia.

Odwiedź także

Polecamy

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.