Nakło nad Notecią, 17.03.2024 r.
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego oraz przedstawicieli lokalnych organizacji na doroczny cykl bezpłatnych warsztatów, mających na celu przekazanie wiedzy na temat zasad tworzenia projektów oraz ich zarządzania. Warsztaty odbywać się będą w ramach cyklu „Od pomysłu do projektu”.
Cel warsztatów:
Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z procesem tworzenia projektów nieinwestycyjnych (tzw. „miękkich”), ukierunkowanych na aktywizację lokalnych społeczności, rozwój zasobów ludzkich oraz integrację społeczną. Projekty te mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju „Człowiek siłą Doliny Noteci” na lata 2023-2029 (LSR) lub z innych dostępnych źródeł finansowania.
Warsztaty skierowane są do:
- organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu nakielskiego, szczególnie tych, które angażują młodzież oraz seniorów (m.in. KGW, OSP, kluby sportowe),
- instytucji kulturalnych i edukacyjnych (biblioteki, domy kultury, szkoły, UTW),
- lokalnych liderów, w tym sołtysów, radnych gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich,
- instytucji wspierających osoby w trudnej sytuacji społecznej (OPS, parafie, WTZ),
- przedsiębiorców oraz innych mieszkańców powiatu nakielskiego, zainteresowanych pozyskaniem wiedzy w zakresie tworzenia projektów.
W trakcie warsztatów uczestnicy uzyskają odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
1. Czym jest projekt i jakie cechy powinien posiadać?
2. Jak określić grupę docelową projektu?
3. Kto powinien być zaangażowany w realizację projektu?
4. Jakie są koszty realizacji projektu?
5. Jakie czynniki wpływają na rezultat projektu?
Terminy warsztatów:
- dzień I: 8 kwietnia 2025 r. (wtorek), godz. 14.00 – 17.00
- dzień II: 15 kwietnia 2025 r. (wtorek), godz. 14.00 – 17.00
Miejsce warsztatów:
Biuro Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, Nakło nad Notecią.
Biuro LGD jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością (patrz: Deklaracja dostępności). W przypadku wystąpienia szczególnych potrzeb wynikających z niepełnosprawności, prosimy o podanie takiej informacji najpóźniej na 2 dni robocze przed terminem szkolenia, w celu odpowiedniego przygotowania lub zmiany miejsca warsztatów.
Przed budynkiem, wzdłuż ulicy, znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Prowadzące warsztaty:
Dorota Stanek – Dyrektor biura LGD
Monika Żydek – Główny specjalista ds. projektów grantowych
Liczba miejsc jest ograniczona!
Zajęcia będą miały charakter warsztatów, dlatego liczba uczestników została ograniczona do 10 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 kwietnia 2025 r. lub do wyczerpania miejsc.
Kontakt:
- tel. 52 524 64 34 lub 607 822 019,
- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
WAŻNE: Udział w warsztatach wymaga obecności podczas obu dni zajęć. Spełnienie tego warunku jest niezbędne do wydania przez LGD zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
Do pobrania:
Ramowy program warsztatów
Uwaga: W warsztatach nie mogą uczestniczyć przedstawiciele firm konsultingowych oraz doradczych świadczących usługi w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych.
Warsztaty realizowane w ramach Planu komunikacji z lokalną społecznością.
Cel komunikacji: Rozpowszechnianie informacji o szczegółowych zasadach przyznania i rozliczania pomocy w ramach LSR oraz kreowanie pomysłów na projekty w ramach LSR.
Nazwa działania komunikacyjnego: Od pomysłu do projektu.