Ułatwienia dostępu

Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - informacja o współfinansowaniu zadania ze środków EFS+.

Nakło nad Notecią, 11.10.2024 r.

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) dn. 08.10.2024 r. zakończyło cykl gminnych spotkań informacyjno-konsultacyjnych dot. planowanych naborów wniosków na projekty „miękkie” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+). Spotkania zostały przeprowadzone we wszystkich gminach powiatu nakielskiego, tj.: Kcynia (08.10.br.), Szubin (Tur, 08.10.br.), Mrocza (03.10.br.), Sadki (03.10.br.) oraz Nakło nad Notecią (01.10.br.), przez pracowników biura LGD.

Celem spotkań było przedstawienie szczegółowych zasad ubiegania się o wsparcie ze środków EFS+ w ramach czterech projektów grantowych LGD: Srebrna Dolina Noteci, Młodzi w Dolinie Noteci, Dolina Równych Szans i LOWE w Dolinie Noteci.

Na każdym z pięciu spotkań, ich uczestnikom, przedstawione zostały m.in.:
- główne założenia projektów EFS+, w tym grupy docelowe poszczególnych działań, typy projektów możliwe do realizacji, zasady konstruowania budżetu projektu,
- kryteria, wg których oceniane będą wnioski,
- wskaźniki realizacji projektów.
Potencjalnym grantobiorcom zwracano szczególną uwagę na standardy realizacji klubów seniora, edukacyjnych klubów młodzieżowych oraz lokalnych ośrodków wiedzy i edukacji opracowane przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Ponadto pracownicy LGD opowiadali także o konieczności przestrzegania zasad horyzontalnych, które obejmują m.in. zasadę równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnością. Uczestnikom spotkań zwracano również uwagę na przestrzeganie standardów dostępności, w tym dostępności cyfrowej oraz standardów ochrony małoletnich już od etapu tworzenia projektów.
Zainteresowani ubieganiem się o dofinansowanie ze środków EFS+, podczas każdego spotkania, zostali także zapoznani ze wzorem wniosku o powierzenie grantu.

Gminne spotkania miały charakter informacyjno-konsultacyjny, zatem – oprócz sporej dawki wiedzy teoretycznej – był również czas na elementy warsztatowe i dyskusję z uczestnikami spotkań.

Mimo iż cykl spotkań gminnych zakończył się, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” wciąż chętnie przekazuje informacje nt. najbliższych konkursów dotacyjnych i inicjatyw możliwych do realizacji ze środków UE. Tym samym wszystkich mieszkańców powiatu nakielskiego, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach, zaprasza na bezpłatne doradztwo do biura LGD, które mieści się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 6 w Nakle nad Notecią.

Do pobrania:

1. Standard klubów młodzieżowych.
2. Standard klubów seniora.
3. Kujawsko-Pomorski model LOWE.

Tekst: Agnieszka Rybacka

Uczestnicy spotkania w Kcyni siedzą przy stołach ustawionych w literę "L". Na stołach leżą materiały informacyjne ze spotkania. W tle stoi burmistrz, który witał przybyłych na spotkanie.

Uczestnicy spotkania w Mroczy siedzą przy stole i samodzielnie zapoznają się z dokumentami.

Uczestniczki spotkania siedzą po obu stronach stołu i patrzą w kierunku obiektywu. W tle prezentacja ze slajdem tytułowym spotkania w Sadkach.

Uczestniczki spotkania w Turze (gm. Szubin) siedzą zwrócone w kierunku osoby prowadzącej spotkanie.

Odwiedź także

Polecamy

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.