Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 26.06.2024 r.


Zakończyliśmy realizację projektu współpracy: „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”. Projekt współpracy realizowany był przez trzy lokalne grupy działania, tj.: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (powiat nakielski), Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie” (powiat tucholski) oraz Stowarzyszenie NASZA KRAJNA (powiat sępoleński).
W wyniku realizacji projektu współpracy na terenie powiatu nakielskiego powstały koncepcje dwóch wiosek tematycznych: Ptasi Raj we Wielu oraz Wioska Hrabiny w Samostrzelu. Są to wsie, które na zasobach: przyrodniczych, kulturowych i historycznych swoich miejscowości próbują budować ofertę turystyczną.

Realizacja projektu współpracy trwała od września 2023 r. do czerwca 2024 r. Podczas tych 10 miesięcy zostało zrealizowanych 6 zadań: seminarium inaugurujące projekt, wizyty diagnostyczne w sołectwach zainteresowanych udziałem w projekcie, następnie odbyły się wyjazdy do już istniejących wiosek tematycznych oraz warsztaty „od pomysłu do projektu”, ponadto mieszkańcy powiatu nakielskiego mogli uczestniczyć w wyjeździe do Nidzicy i skorzystać ze szkolenia dla animatora gier i zabaw. Punktem kulminacyjnym projektu były dwa wydarzenia promujące wątek przewodni Wiela i Samostrzela: „Piknik w Ptasim Raju” i „Piknik u Hrabiny”.
Serdecznie zapraszamy grupy jak i indywidualnych turystów i rodziny do zapoznania się z ofertą turystyczną Wiela i Samostrzela. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu.

Poniżej opracowane w ramach realizacji projektu loga promujące Wiele i Samostrzel, wykorzystane w działaniach pilotażowych.

Tekst: Agnieszka Rybacka

      

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.