Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 17.06.2024 r.

W piątek, 14 czerwca odbyło się wydarzenie promujące wątek przewodni wsi tematycznej Wioska Hrabiny w Samostrzelu.
Gości powitali: sołtys wsi Samostrzel Renata Zmarzły, dyrektor Lokalnej Grupy Działania Dorota Stanek, Prezes Stowarzyszenia Wioska Hrabiny w Samostrzelu Maria Cabaj wraz z członkami.


Przede wszystkim jednak na uczestników, jak na piknik u Hrabiny przystało, czekali: Hrabina i Hrabia w strojach rodem z epoki.
Przybyli na piknik mogli korzystać z wielu, specjalnie przygotowanych atrakcji: dworskiego fotografa, który na pamiątkę zostawiał zdjęcie w strojach hrabiowskich, pyszności od lokalnego KGW, hrabiowskiej kawiarenki, kramiku, manufaktury i bazgrolnika. Każdy uczestnik mógł wziąć udział w warsztatach z gliny natomiast dzieci bawiły się na polu dla gzuba.
Nadleśniczy leśnictwa Borek prowadził spacery szlakiem borsuka. Chętni brali także udział w grze terenowej - szlakiem sowy.

Punktem kulminacyjnym był dworski taniec. Akcent pięknie wieńczący piknik.

Dziękujemy Partnerom wydarzenia za ogrom pracy i pomysłowość: Nadleśnictwu Szubin, Leśnictwo Borek w Samostrzelu, KGW w Samostrzelu za pyszne wypieki, Stowarzyszeniu Wioska Hrabiny, sołtys sołectwa Samostrzel, MOW w Samostrzelu.


Tym samym Samostrzel stał się oficjalnie wioską tematyczną: Wioska Hrabiny.
Wieś, która dzięki realizacji projektu wypracowała koncepcje oferty turystycznej dla zwiedzających i już dzisiaj zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzin.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu współpracy „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”. Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.