Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 13.06.2024 r.

Dobiega końca realizacja projektu współpracy „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”. Na terenie powiatu nakielskiego powstała już koncepcja wioski tematycznej Ptasi Raj we Wielu. Natomiast w piątek, 14 czerwca, będziemy promować ideę Wioski Hrabiny w Samostrzelu. Ich opracowanie poprzedzone było wieloma przygotowaniami.

Bardzo istotne były wyjazdy do istniejących już wiosek tematycznych. Jeden z takich wyjazdów miał miejsce 21 maja 2024 r., kiedy to grupa z powiatu nakielskiego odwiedziła Ptasią Wioskę w Adamkowie oraz Wioskę Kwiatową w Żalnie. Miejscowości te położone są na terenie LGD Bory Tucholskie. Grupa nakielska, w czasie pobytu, miała okazję spróbować ptasiego nektaru. Uczestniczyła także w wędrówce na najwyższe wzniesienie w województwie kujawsko-pomorskim. Wzięła również udział w warsztatach rękodzielniczych, których efektem były świece zdobione motywem kwiatowym, a także skorzystała z zaproponowanych zabaw. Gospodarze obu wsi zaprosili też uczestników wyjazdu do spacerów po swoich miejscowościach.
Wyjazd był okazją do zaczerpnięcia wiedzy na temat tworzenia i funkcjonowania wioski tematycznej. Osoby zainteresowane otrzymały wiele cennych wskazówek, a opowiadania i podejrzane ciekawostki inspirowały do przeniesienia części pomysłów na teren powiatu nakielskiego.

Koniec projektu to zarazem początek funkcjonowania nowej na naszym terenie formy turystyki oraz sposobu na spędzanie wolnego czasu dla lokalnej społeczności.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Mrotek

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.