Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 04.06.2024 r.

W minioną niedzielę odbyło się wydarzenie promujące wątek przewodni wsi tematycznej Ptasi Raj we Wielu.
Gości powitali: sołtys wsi Wiele Marek Wenerski, dyrektor Lokalnej Grupy Działania Dorota Stanek, Przewodnicząca KGW Anna Tyma.


Otwarcia wydarzenia dokonali także mieszkańcy wsi: występem artystycznym: Ptasie Trele.

Na odwiedzających czekały: spacery ornitologiczne na wieżę widokową z ornitologiem Markiem Olszewskim. W spacerach uczestniczyli również przedstawiciele Adamkowa-ptasiej wioski w Borach Tucholskich.
Ptasi Raj to i zabawy związane z wątkiem przewodnim: ozdabianie ciasteczek w kształcie ptaszków, kolorowanki, losy z ptasimi zagadkami, malowanie twarzy oraz balonowe gniotki. Zwiedzanie Izby Pamięci Pożarnictwa i odkrywanie zakamarków wozu strażackiego.


Podczas wydarzenia nie zabrakło również słodkich wypieków, waty cukrowej, popcornu, czy pysznej grochówki. W pikniku uczestniczył również ornitolog Dawid Kilon oraz przedstawiciele Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, którzy przekazali uczestnikom garść wiedzy przyrodniczej.


Tym samym Wiele stało się oficjalnie wioską tematyczną: Ptasi Raj.
Wieś, która dzięki realizacji projektu wypracowała koncepcje oferty turystycznej dla zwiedzających i już dzisiaj zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzin.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu współpracy „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”. Było to podsumowanie kilkumiesięcznej pracy, której celem było wypracowanie koncepcji wsi tematycznej we Wielu.
Dziękujemy mieszkańcom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia i włożyli ogrom pracy i zaangażowania aby to wydarzenie na długo zapadło w pamięci uczestników.

 

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.