Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 03.06.2024 r.

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWK-P zaprasza do udziału w kujawsko-pomorskim „Okrągłym Stole ds. pożytku publicznego”, który odbędzie się w dniu 13 czerwca br. w Młynie Kultury w Toruniu, przy ul. Tadeusza Kościuszki 75-77 (obok Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy ul. Łokietka 5) w godz. 12.00 – 14.00.

Celem Okrągłych Stołów realizowanych we wszystkich województwach jest zebranie oczekiwań ze strony organizacji pozarządowych, ale także ze strony administracji publicznej, w jaki sposób zmienić przepisy prawne, aby były one jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Pomysł Okrągłych Stołów ma służyć powstaniu pakietu zmian ustawowych pod hasłem Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego przedstawionych podczas Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie w dniach 27-28.06.2024 r.

Organizatorami Okrągłych Stołów są: Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego i Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych WRZOS w partnerstwie z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych OFOP i Polską Radą Organizacji Młodzieżowych PROM. Partnerami regionalnymi są samorządy wojewódzkie, wojewódzkie RDPP oraz regionalne federacje.
Patronat honorowy nad Okrągłymi Stołami objęła Pani Agnieszka Buczyńska, Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.
Do udziału mogą się zgłaszać przedstawiciele organizacji pozarządowych zarejestrowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (po 1 osobie z każdej organizacji). Zgłoszenia z podaniem imienia i nazwiska oraz nazwy organizacji należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 7 czerwca br.
O kwalifikacji do udziału w wydarzeniu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.