Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - europejski fundusz rolny

Nakło nad Notecią, 22.05.2024 r.


W dniach 13 i 14 maja na terenie Ekomuzeum Doliny Noteci gościliśmy grupy: z obszaru LGD Borów Tucholskich oraz obszaru LGD Nasza Krajna z Sępólna Krajeńskiego. Przyjazd grup został zorganizowany w ramach projektu współpracy „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”. Uczestnicy Study Tour mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzózki „Twórcze Brzózki” a przede wszystkim zobaczyć efekty ich pracy. We wsi można podziwiać drewniane rzeźby oraz powstałe na domach murale inspirowane obrazami Van Gogha.


Kolejnym punktem na mapie Study Tour było Centrum Astronomiczno Kulturalno-Dydaktyczne w Niedźwiadach. Zwiedzający poznali historię powstania obiektu zrewitalizowanego ze środków Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz usłyszeli kilka ciekawostek na temat astronomii.


Po Niedźwiadach przyszedł czas na Szubin i Pensjonat Stary Browar, Starą Spiżarnię – sklep z produktami lokalnymi oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej. Następnie grupa wraz z panią dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej udała się na spacer po Szubinie, wysłuchując krótkiej historii miasta.

 


Ostatnim elementem wizyt po Ekomuzuem Doliny Noteci były wizyty na Ranczo u Amadeusza i atrakcje związane z miejscem: mini zoo, zabawy jak to kiedyś bywały.

Celem projektu współpracy jest aktywizacja i integracja mieszkańców gmin poprzez upowszechnienie idei tworzenia wsi tematycznych. Partnerzy zakładają, iż efektem projektu na terenie powiatu nakielskiego będzie wypracowanie założeń/koncepcji dla minimum 2 wiosek tematycznych.
Zakończenie realizacji projektu nastąpi w czerwcu 2024 r., a Study Tour były jednym z ostatnich jego elementów.
Przed nami jeszcze dwa wydarzenia promujące wątek przewodni miejscowości, które zaangażowały się w aktywizację poprzez tworzenie podstaw wioski tematycznej. Jakie to miejscowości? Już niebawem podamy szczegóły.

Dziękujemy przedstawicielom Ekomuzeum Doliny Noteci oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzózki „Twórcze Brzózki” za otwartość i niezastąpioną chęć do współpracy.

 

 

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.