Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - informacja o finansowaniu działań ze środków UE

Nakło nad Notecią, 17.04.2024 r.

We wtorek 16.04.2024 r. Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” rozpoczęło cykl warsztatów „Od pomysłu do projektu”, którego głównym celem jest wypracowanie założeń dla projektów nieinwestycyjnych, tzw. „miękkich”, nastawionych na aktywizację lokalnego społeczeństwa.

Podczas pierwszego dnia warsztatów uczestnikom zajęć zaprezentowane zostały najważniejsze informacje dot. reguł i zasad budowania projektów oraz zarządzania nimi.
Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak identyfikować potrzeby i problemy lokalne, w jaki sposób określić cel główny i szczegółowy projektu, jakie zaplanować zadania, by projekt był spójny i adekwatny do oczekiwań społecznych.
Warsztatowicze na własnej skórze przekonali się, jak ważne jest jednoznaczne rozumienie celu i założeń projektu przez wszystkich zaangażowanych w jego tworzenie i realizację.
Zaznajomieni zostali również z podstawowymi zasadami realizacji projektów ze środków unijnych, w szczególności ze środków EFS+ w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju.

Trzygodzinne warsztaty przeprowadzone zostały dla dwunastoosobowej grupy przez Dorotę Stanek, dyrektor biura LGD oraz Monikę Żydek, głównego specjalistę ds. projektów grantowych. Uczestnikami warsztatów byli przedstawiciele klubu sportowego UKS WDK Paterek, Koła Terenowego nr 11 Diabetyków w Szubinie, członkinie KGW Studzienki i KGW Mrocza, lokalni przedsiębiorcy oraz pracownicy GOPS w Sadkach.

W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali odpowiedź na każde zadane pytanie. Prowadzące na bieżąco wyjaśniały również wszelkie pojawiające się wątpliwości.
Warsztaty dla wszystkich zakończyły się zadaniem domowym, które zostanie omówione podczas kolejnych wtorkowych zajęć.

Ludzie siedzą przy stolikach po cztery osoby. W tle prowadzące zajęcia.

Kobiety i mężczyźni siedzą przy stołach. Wzrok mają skierowany na prowadzącą, która znajduje się na pierwszym planie zdjecia.

Uczestnicy warsztatów siedzą przy stołach i rozwiązują zadanie.
Warsztaty realizowane w ramach Planu komunikacji z lokalną społecznością.
Cel komunikacji: Rozpowszechnianie informacji o szczegółowych zasadach przyznania i rozliczania pomocy w ramach LSR oraz kreowanie pomysłów na projekty w ramach LSR.
Nazwa działania komunikacyjnego: Od pomysłu do projektu.

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.