Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 08.03.2024 r.

"Wiele ze starej szuflady...z tradycją w nowoczesność" - ile w tych szufladach jeszcze się znajduje z lat 50. i 60. XX wieku, odkryli przed uczestnikami wydarzenia mieszkańcy Wiela.
Zacne eksponaty z przeszłości stworzyły przestrzeń rodem z epoki. Charakterystyczne meble, naczynia, porcelana, stare fotografie, sprzęty AGD, kroniki przypominały i uczyły, jak to kiedyś bywało.
Najstarsi mieszkańcy z dużą dozą humoru, a jednocześnie łezką wzruszenia wspominali dzieje Wiela.
Całości dopełniła uczta kulinarna: były andruty, blok czekoladowy, amerykanki, chruściki, jeż, krokodyl i motyl.
Z klimatu lat 50. i 60. przenieśliśmy się do teraźniejszości i posłuchaliśmy, czym Wiele dzisiaj się szczyci i z czego słynie – to wieś z pięknym zapleczem przyrodniczym, z tradycjami strażackimi (izba pamięci) i wieżą widokową, której celowość udowodnił ornitolog Dawid Kilon.
Serdecznie gratulujemy KGW w Wielu odzwierciedlenia ducha czasów minionych. Doceniamy ogrom pracy włożony w organizację wydarzenia i dziękujemy, że mogliśmy razem tworzyć ten piękny czas.
Pomysł na wydarzenie zrodził się podczas wizyt diagnostycznych realizowanych w ramach projektu współpracy "Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnej społeczności i promocję regionu".

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.