Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - fundusz rolny

Nakło nad Notecią, 04.03.2024 r.

Jakie są etapy podróżowania, czym jest produkt turystyczny, jakie elementy składają się na atrakcyjną usługę turystyczną dowiedzieli się uczestnicy warsztatów tematycznych „Od pomysłu do projektu” realizowanych przez Partnerstwo dla Krajny i Pałuk w ramach projektu współpracy „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”.

Pierwsze spotkanie warsztatowego cyklu na temat budowania produktów turystycznych na obszarach wiejskich odbyło się 29 lutego br. w Górkach Zagajnych. Jego uczestnikami byli mieszkańcy wsi, które na podstawie wizyt diagnostycznych zostały zakwalifikowane do dalszego udziału w projekcie. Czwartkowe zajęcia prowadziła p. Daria Kieraszewicz – właścicielka Biura Turystyki, Szkoleń i Konferencji Visite.pl, współzałożycielka Muzeum Mydła i Historii Brudu, przewodnik po Bydgoszczy i regionie, organizator eventów oraz pilot wycieczek.

Pani Daria opowiedziała zebranym m.in. o strukturze produktu turystycznego, o sezonie turystycznym oraz o trendach w turystyce. Pokazała przykłady produktów turystycznych na terenach wiejskich w kraju i na świecie. Podzieliła się swoim doświadczeniem w tworzeniu oferty dla turystów i zachęciła obecnych do kreatywnego spojrzenia na swoją miejscowość, jej potencjał i działania podejmowane przez mieszkańców. Przybliżyła także uczestnikom pojęcia m.in. turystyki regeneratywnej oraz serwisu posprzedażowego.

Świetlicę wiejską w Górkach Zagajnych warsztatowicze opuścili nie tylko z głowami pełnymi wiedzy i pomysłów, ale także z zadaniem domowym do przygotowania na kolejne spotkanie. Drugie zajęcia w ramach cyklu odbędą się już 7 marca w Samostrzelu.

 

Projekt współpracy realizowany jest przez trzy lokalne grupy działania, tj.: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (powiat nakielski), Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie” (powiat tucholski) oraz Stowarzyszenie NASZA KRAJNA (powiat sępoleński).

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.