Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 01.12.2023 r.

Pierwszego grudnia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk uruchomiło świąteczno-noworoczną zbiórkę publiczną na portalu zrzutka.pl – „daj młodym szansę na sukces”. Zbiórka służy zgromadzeniu funduszy dla nowych stypendystów Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Do każdej zebranej w ten sposób złotówki Partnerstwo dokłada drugą złotówkę. Razem z darczyńcami może więc podwoić pulę środków na stypendia dla młodzieży w roku szkolnym 2023/2024. Do zebrania jest 15 tys. zł.

Jeśli uważają Państwo, podobnie jak Partnerstwo, że warto pomagać młodym i zdolnym z powiatu nakielskiego, aby mogli dołączyć do najlepszych w Polsce i zdobywać laury, mistrzostwa w swoich dziedzinach zainteresowań i rozwijać swoje talenty oraz pasje, to nie żałujcie Państwo grosza!

Wpłat można dokonywać bezpośrednio za pomocą portalu zrzutka.pl.. Zbiórka trwa do 31.01.2024 r..

Młody Talent Krajny i Pałuk to wieloletnia (działająca od 2008 roku) inicjatywa wspierająca zdolną młodzież z terenu powiatu nakielskiego w województwie kujawsko-pomorskim. Utworzona w ramach Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" społeczna Kapituła Funduszu Stypendialnego spośród wielu zgłoszeń, kierując się ustalonymi od lat kryteriami, wybiera najzdolniejszych młodych ludzi (uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich) i wspiera rozwój ich wybitnych talentów, przekazując dwa razy w roku stypendium z przeznaczeniem na realizację potrzeb związanych z osiąganiem przez nich dalszych sukcesów.

Wśród ponad 100 dotychczasowych stypendystów Funduszu znaleźli się m.in. Amelia Małysz – tancerka (koryfeja) Opery Nova w Bydgoszczy, Monika Marach – Mistrzyni Europy i Wicemistrzyni Świata juniorów w podnoszeniu ciężarów, Szymon Brukwicki – pasjonat gotowania i twórca Akademii Kulinarnej, Agata Stachowiak – laureatka programu „You Can Dance”, a także prawnik, lekarz, tancerki, śpiewacy, wybitni szachiści, judocy, lekkoatleci (w tym m.in. Dawid Wegner finalista Mistrzostw Świata seniorów 2023 w rzucie oszczepem) i wielu innych.

Więcej o Programie Stypendialnym do przeczytania na stronie: mlodytalent.com.pl.

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.