Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - europejski fundusz rolny

Nakło nad Notecią, 29.11.2023 r.

W ramach projektu „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu” Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” realizuje cykl wizyt diagnostycznych w sołectwach na terenie powiatu nakielskiego.

Wizyty diagnostyczne mają na celu ocenę potencjału danej wsi na utworzenie wioski tematycznej. Wraz z naszym ekspertem - Darią Kieraszewicz - przewodnik po Bydgoszczy i regionie, specjalistką z zakresu tworzenia produktów turystycznych gościliśmy już w sołectwie Gorki Zagajne, Samostrzel i Anieliny. Dzisiaj spotykamy się we Wielu a jutro w świetlicy wiejskiej w Turze.

Diagnozy pokazują duże zasoby zarówno w samych mieszkańcach, ale także ukazują zasoby przyrodnicze, kulturalne, kulinarne czy bazujące na tradycjach sołectw.
Wizyty napawają optymizmem na tworzenie produktu turystycznego w postaci wiosek tematycznych na terenie powiatu nakielskiego.

W ramach projektu „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu” będą jeszcze zrealizowane następujące zadania:
- Study tour – krótkie wizyty upowszechniające dobre praktyki działań realizowanych już przez mieszkańców obszarów partnerskich LGD – wizyta po wioskach tematycznych Borów Tucholskich,
- warsztaty tematyczne „Od pomysłu do projektu” – cykl 5 warsztatów poświęconych procesowi budowania produktów turystycznych,
szkolenie „Animator gier i zabaw”,
- „Lepszy przykład niż wykład” – wspólny dla wszystkich partnerów projektu, wyjazd szkoleniowy.

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.