Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - europejski fundusz społeczny

Nakło nad Notecią, 11.09.2023

9 września 2023 roku na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział wzięły 33 drużyny z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nakielskiego.
Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” było fundatorem pucharów oraz nagród, które zostały zakupione w ramach realizacji projektu ,,Człowiek siłą Krajny i Pałuk”. Każda drużyna, która wzięła udział w zawodach otrzymała koszulkę oraz butelkę filtrującą. Nadbryg. w st. spocz. Tadeusz Milewski ufundował specjalną nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów, którym był Filip Kwiatkowski z MDP OSP Kcynia. Był to model wozu strażackiego.
Druhny i druhowie zmierzyli swoje siły w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Kategoria MDP dziewczęta 12-15 lat:
1. OSP Samsieczynek
2. OSP Anieliny
4. OSP Królikowo
5. OSP Ślesin
Kategoria MDP chłopcy 12-15 lat:
1. OSP Samsieczynek
2. OSP Żurawia
3. OSP Kcynia
4. OSP Paterek
5. OSP Wąsosz
6. OSP Sadki
7. OSP Słonawy
Kategoria MDP dziewczęta 16-18 lat:
1. OSP Ślesin
Kategoria MDP chłopcy 16-18 lat:
1. OSP Górki Zagajne
2. OSP Drzewianowo
3. OSP Jadwiżyn
4. OSP Królikowo
5. OSP Ślesin - dyskwalifikacja
Grupa C kobiet:
1. OSP Kcynia
2. OSP Dziewierzewo
3. OSP Samsieczynek
4. OSP Królikowo
5. OSP Potulice
6. OSP Sadki
Grupa A mężczyzn:
1. OSP Jadwiżyn
2. OSP Kcynia
3. OSP Polichno
4. OSP Żarczyn
5. OSP Łankowice
6. OSP Rynarzewo
7. OSP Słonawy
8. OSP Samsieczynek
9. OSP Drzewianowo – dyskwalifikacja

Puchary, dyplomy i nagrody zostały wręczone przez: Kamilę Radzką – Januszewską prezes Zarządu Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk w Nakle nad Notecią, Piotra Hemmerlinga – prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią, Tadeusza Sobola starostę nakielskiego, Mariusza Piotrkowskiego burmistrza Szubina, st. bryg. Sławomira Murawskiego komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią.
Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk". Natomiast współorganizatorami byli: Oddział Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nakle nad Notecią, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie.
Zawody zorganizowano w ramach projektu „Człowiek siłą Krajny i Pałuk” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.