Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - europejski fundusz społecznyNakło nad Notecią, 15.03.2023 r.

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego do bezpłatnego udziału w projekcie „Człowiek siłą Krajny i Pałuk”, w ramach którego w 5 świetlicach wiejskich (lub innych obiektach pełniących funkcje społeczne lub kulturalno-oświatowe) utworzone zostanie lokalne centrum aktywności, tzw. mediateka.

Mediateka to miejsce spotkań z ofertą aktywnego i efektywnego spędzania czasu wolnego zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Wśród zaplanowanych zadań znajdują się:
- zajęcia cykliczne m.in. warsztaty cyfrowe, sportowe, kulinarne oraz wyjazdy tematyczne;
- wydarzenia otwarte m.in. wieczór filmowy oraz warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?
Mieszkańcy powiatu nakielskiego, którzy ukończyli 6 rok życia i złożyli dokumenty rekrutacyjne do projektu. Osoby nieletnie przyjmowane będą do projektu za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Do kiedy trwa rekrutacja uczestników?
Chęć udziału w projekcie, za pomocą Formularza Zgłoszeniowego, należy zgłosić do dnia 5 kwietnia 2023 r. włącznie. Wraz z Formularzem należy dostarczyć dokument potwierdzający zamieszkiwanie na obszarze powiatu nakielskiego np. zaświadczenie z Urzędu Gminy lub ewentualnie rachunek za energię, PIT lub inny dokument zawierający aktualny adres zamieszkania kandydata. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu dokumentów do biura Stowarzyszenia.

Rekrutacja do każdej z tworzonych mediatek prowadzona jest oddzielnie. Szczegóły dotyczące naboru uczestników z poszczególnych gmin znaleźć można na naszej stronie: www.rlks.naklo.pl. Poniżej bezpośredni link do ogłoszenia o rekrutacji dla:
- mieszkańców gminy Kcynia;
- mieszkańców gminy Mrocza;
- mieszkańców gminy Nakło nad Notecią;
- mieszkańców gminy Sadki;
- mieszkańców gminy Szubin.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy na spotkania informacyjne:
- gmina Kcynia23.03.2023 r. (czwartek), godz. 16.00, świetlica wiejska w Turzynie;
- gmina Mrocza23.03.2023 r. (czwartek), godz. 10.00, świetlica wiejska we Wielu;
- gmina Nakło nad Notecią23.03.2023 r. (czwartek), godz. 10.00, Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku;
- gmina Sadki23.03.2023 r. (czwartek), godz. 16.30, świetlica wiejska w Anielinach;
- gmina Szubin24.03.2023 r. (piątek), godz. 17.00, świetlica wiejska w Zamościu.

Celem spotkań jest zapoznanie mieszkańców z ofertą tworzonych w ramach projektu mediatek oraz przedstawienie korzyści płynących z udziału w projekcie.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w wybranym spotkaniu pod nr tel. 607 822 019 lub 577 753 019, lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21.03.2023 r.

Miejsca spotkań dostosowane są do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o przekazanie takiej informacji do biura Partnerstwa dla Krajny i Pałuk najpóźniej na 2 dni robocze przed terminem spotkania, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca.

Udział w projekcie umożliwi systematyczną aktywność fizyczną oraz integrację z lokalnym środowiskiem. Ponadto może się przyczynić do zdobycia przez uczestników nowych umiejętności a także zwiększenia ich aktywności społecznej.

Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie!

Na górze plakatu dwoje seniorów gotuje. Środkowy plan to osoby ćwiczące. U dołu plakatu dzieci wpatrują się w laptopa.

Fot. https://pl.freepik.com/

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.