Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 13.09.2022

11 września gościliśmy mieszkańców powiatu nakielskiego na pikniku, który został zorganizowany na terenie Zagrody na Zapiecku u Państwa Prus w Żurawi.
Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji w postaci stref tematycznych: strefa zabaw dla dzieci; gdzie najmłodsi mieszkańcy mieli okazję skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez animatora zabaw, strefa kulinarna; z warsztatami kulinarnymi, strefa historyczna; gdzie członkowie Towarzystwa Historycznego z Kcyni zaprezentowali pokaz umundurowania z okresu II wojny światowej oraz Powstania Wielkopolskiego, strefa aktywności – spacer nordic walking, strefa funduszy unijnych; gdzie można było uzyskać informacje nt. możliwości skorzystania z funduszy unijnych, jak również można było wziąć udział w quizach z nagrodami, strefa kulturalna; pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kcyni zaprezentowali tradycyjny strój pałucki oraz zaprosili chętne osoby tworzenia kwiatów z bibuły oraz strefa wygibasów. Nie zabrakło także warsztatów z robienia sowy z drewna oraz możliwości wydojenia krowy. Uczestnicy pikniku mogli skosztować gorącej grochówki, placków ziemniaczanych i gofrów.

Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dopisały humory, atmosfera była przyjemna, więc była to okazja do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia.
Dziękujemy wszystkim za pomoc oraz zaangażowanie, szczególnie gospodarzom miejsca Państwu Prus, paniom z lokalnych KGW, członkom Towarzystwa Historycznego w Kcyni, uczestnikom spaceru nordic walking.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, partnerem projektu było Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.
Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.