Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - fundusz społecznyNakło nad Notecią, 27.07.2022 r.

W ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, wdrażanej przez Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, w 2021 r. dofinansowanych zostało 5 projektów na organizację klubów młodzieżowych. Łączna kwota dotacji udzielonych Grantobiorcom przez LGD ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wyniosła 236 919,75 zł.

Umowy o powierzenie grantu między Partnerstwem a Grantobiorcami realizującymi poszczególne projekty zostały zawarte jesienią ubiegłego roku. Przez następne kilka miesięcy kluby młodzieżowe realizowały przypisane im zadania, które skierowane były do dzieci i młodzieży z powiatu nakielskiego. Głównym celem projektów było podniesienie aktywności społecznej młodych mieszkańców regionu.

W ramach funkcjonowania klubów młodzieżowych uczestnicy poszczególnych projektów mogli rozwijać swoje umiejętności i pasje m.in. poprzez udział w warsztatach z robotyki, kryminalistyki, w warsztatach fotograficznych, kulinarnych, a także w warsztatach rękodzieła i mydlarskich. Były również prowadzone zajęcia naukowe z chemii oraz z dziedziny astronomii i fizyki. Dzieci i młodzież uczestniczyły także w licznych wyjazdach edukacyjno-kulturalnych, których celem była nauka i przekazywanie wiedzy w sposób interaktywny (Obserwatorium Astronomiczne w Niedźwiadach, Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Młyn Wiedzy w Toruniu, Silverado City, escape room w Bydgoszczy, spektakle w teatrze, premiery filmowe w kinie). Dodatkowo kluby młodzieżowe zadbały o aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, zapewniając im liczne wyjazdy m.in. na basen, lodowisko i do parku trampolin. Ponadto każdy z uczestników projektu objęty został wsparciem psychologicznym, które dążyło do wzmocnienia poczucia własnej wartości i rozwinięcia zdolności interpersonalnych oraz prospołecznych u każdego z uczestników projektu.

Kluby młodzieżowe swoim wsparciem objęły łącznie 58 dzieci i młodzieży z Gminy Kcynia, Szubin, Nakło nad Notecią oraz z Gminy Sadki.

L.p. Nazwa Grantobiorcy Tytuł projektu objętego grantem Kwota dofinansowania
1 Tomasz Kwiatkowski Ośrodek Szkolenia Kierowców TOP Kwiatkowscy Klub Młodzieżowy „Akademia sportu” 45 708,00 zł
2 Powiat Nakielski Klub Młodzieżowy „MOWIANKI” 47 858,80 zł
3 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza Klub Młodzieżowy „Akademia Różności” 43 352,95 zł
4 PPHU NW-BD EFEKT Nikodem Dolata Poszukiwacze Przygód 50 000,00 zł
5 PPHU NW-BD EFEKT Nikodem Dolata Akademia sportu i zabawy 50 000,00 zł

 

Uczestnicy warsztatów chemicznych obserwują doświadczenia.

Uczestniczki w kuchni przygotowują potrawy.

Dzieci układają puzzle.

Dzieci w przebraniu astronautów.

Grupa dzieci pod pomnikiem M. Kopernika w Toruniu.

Fot. LGD/Grantobiorcy

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.