Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - fundusz społeczny

Kołaczkowo, 07.06.2022 r.

Uczestnicy projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. Akademia Aktywności III z gmin Kcynia, Szubin, Sadki oraz Mrocza od początku tego roku biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach. W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczestnicy uczą się układać kompozycje kwiatowe na warsztatach florystycznych, a także trenują pamięć lub doskonalą znajomość języka angielskiego (w zależności od gminy, w której projekt jest realizowany). Zajęcia prozdrowotne – fizjoterapia, nordic walking i taniec – pomagają wzmocnić kondycję oraz radzić sobie z dolegliwościami fizycznymi. Są też doskonałą okazją do wspólnej zabawy i oderwania się od problemów dnia codziennego.

Projekty mają na celu zaktywizować uczestników, zmotywować ich do angażowania się w życie lokalnej społeczności, dlatego też organizowane są zajęcia otwarte, na które zaproszone są osoby spoza projektu, mieszkańcy powiatu nakielskiego. Uczestnicy projektów mają też możliwość spotkań z psychologiem, dzięki którym otrzymują profesjonalne wsparcie w trudnych chwilach.

Ważnym i bardzo lubianym przez uczestników elementem projektów są wyjazdy edukacyjno-integracyjne. W trakcie wyjazdu do Kruszwicy uczestnicy zwiedzili Mysią Wieżę, udali się w rejs po Gople oraz zjedli pyszny obiad w restauracji z widokiem na historyczną część miasta. Wyjazd do Szafarni i Golubia-Dobrzynia oraz Solca Kujawskiego dostarczył dużej dawki nowej wiedzy, a także stał się źródłem niezapomnianych wrażeń. Przed uczestnikami jeszcze najbardziej wyczekiwany kilkudniowy wyjazd nad Zalew Koronowski oraz wizyty studyjne.

W projekcie biorą udział także osoby z otoczenia uczestników, które wzbogacają swoją wiedzę na temat sposobów pomocy osobom wymagającym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w ramach warsztatów z psychologiem, ale także uczestniczą w wybranych wycieczkach. Osoby z otoczenia biorą udział w zajęciach wspólnego gotowania, w trakcie których poznają tajniki przyrządzania takich dań jak: owoce morza, gęś konfitowana, zupa tajska i inne.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że zajęcia bardzo im się podobają i widzą efekty udziału w projekcie, jednocześnie niepokoją się tym, że czas realizacji projektów wkrótce dobiegnie końca.

uczestnicy podczas gimnastyki

uczestniczki na spacerze nordic walking

grupa uczestniczek na tle zamku

uczestniczki na kawie

Materiał: ALFABIZNES Wojciech Elszyn

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.