Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 26.05.2022 r.

W dniach 14-15 maja Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) wraz z członkami Ekomuzeum Doliny Noteci wzięło udział w targach Lato na Wsi organizowanych przez Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
Wydarzenie było okazją dla odwiedzających do zakupu wiosennych odmian roślin, degustacji i zakupu tradycyjnych lokalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, a lokalni wytwórcy prezentowali rękodzieło.
Na stoisku przygotowanym przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” można było spróbować przysmaków p. Ludmiły Mrówczyńskiej czy słodkich przekąsek od Państwa Pyrów. Zapraszaliśmy do zakupu ekologicznej mąki z gospodarstwa Pana Kazimierza Jachymskiego oraz miodów z Własnej Pasieki Państwa Kuś.
Impreza przyciągnęła tłumy odwiedzających, którzy oprócz zwiedzania tradycyjnych stoisk ze swojskim jadłem i produktami rękodzielniczymi, mogli skorzystać z bogatej oferty atrakcji.
Celem tej formy aktywności było integrowanie środowisk zainteresowanych rozwijaniem i upowszechnianiem zasobów lokalnego dziedzictwa. Formuła EDN jest otwarta, wspieramy i tworzymy płaszczyznę do współpracy dla ciekawych inicjatyw realizowanych na terenie powiatu nakielskiego.

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.