Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 15.11.2021 r.

11 listopada Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) wraz z członkami Ekomuzeum Doliny Noteci wzięło udział w tegorocznej edycji Święta Gęsi na Krajnie organizowanego przez Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
Wydarzenie było okazją dla odwiedzających do zakupu jesiennych odmian roślin, degustacji i zakupu tradycyjnych lokalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, a lokalni wytwórcy prezentowali rękodzieło.
Na stoisku przygotowanym przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” można było spróbować przysmaków na bazie gęsiny pani Doroty Tomaszewskiej z KGW Izabela, gruszek państwa Piszczek, zakupić ekologiczną mąkę z gospodarstwa Pana Kazimierza Jachymskiego oraz miodów z Własnej Pasieki Państwa Kuś, pierogów z gęsiną p. Ludmiły Mrówczyńskiej czy słodkich przekąsek od Państwa Pyrów.
Impreza przyciągnęła tłumy odwiedzających, którzy oprócz zwiedzania tradycyjnych stoisk ze swojskim jadłem i produktami rękodzielniczymi, mogli skorzystać z bogatej oferty atrakcji. Zgodnie z tradycją odbył się także pokaz żywych gęsi. 

Celem tej formy aktywności było integrowanie środowisk zainteresowanych rozwijaniem i upowszechnianiem zasobów lokalnego dziedzictwa. Formuła EDN jest otwarta, wspieramy i tworzymy płaszczyznę do współpracy dla ciekawych inicjatyw realizowanych na terenie powiatu nakielskiego.

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2022 Wszelkie prawa zastrzezone.