Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 21.10.2021 r.

21 października na terenie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” gościliśmy przedstawicieli zespołu ds. rewitalizacji UM W Toruniu, przedstawicieli JST i interesariuszy rewitalizacji z terenu woj. kujawsko-pomorskiego.
Celem wizyty było podniesienie poziomu wiedzy i wymiana doświadczeń w kontekście wypracowania dobrych praktyk, ich upowszechnienia, jak również promocja działań rewitalizacyjnych (a także samego LGD, miejscowości i lokalnych społeczności).
W programie wizyty znalazły się miejsca dofinansowane ze środków Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, w ramach infrastruktury rewitalizacyjnej: Centrum Astronomiczno-Kulturalno-Dydaktycznego w Niedźwiadach, Centrum Aktywności Wsi w Wieszkach, Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku, Centrum Aktywizacji Społecznej w Witosławiu.
Goście mieli możliwość zapoznania się z historią kolejnych miejsc, sposobem na ich ożywienie oraz uzyskanymi na cele rewitalizacji środkami finansowymi, które przybliżyli włodarze gmin.
W związku z realizacją w miejscach rewitalizowanych tzw. projektów miękkich, odwiedzający wysłuchali prezentacji dotyczących działań aktywizujących lokalną społeczność realizowanych w Centrum Astronomiczno-Kulturalno-Dydaktycznego w Niedźwiadach oraz Centrum Aktywności Wsi w Wieszkach.

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.