Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 23.09.2021 r.

19 września Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) wraz z członkami Ekomuzeum Doliny Noteci wzięło udział w tegorocznej Jesiennej Wystawie Ogrodniczej w Minikowie pn. BARWY LATA – JESIENIĄ W OGRODZIE. Wystawa połączona była z DNIEM ZIEMNIAKA oraz promocją karpia pn. KARP NIE TYLKO NA ŚWIĘTA.

Wydarzenie było okazją dla odwiedzających do zakupu jesiennych odmian roślin, degustacji i zakupu tradycyjnych lokalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, a lokalni wytwórcy prezentowali rękodzieło.

Na stoisku przygotowanym przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”  można było spróbować domowych przysmaków pani Doroty Tomaszewskiej z KGW Izabela, gruszek państwa Piszczek, zakupić ekologiczną mąkę z gospodarstwa Pana Kazimierza Jachymskiego oraz miodów z Własnej Pasieki Państwa Kuś.

Celem tej formy aktywności było integrowanie środowisk zainteresowanych rozwijaniem i upowszechnianiem zasobów lokalnego dziedzictwa. Formuła EDN jest otwarta, wspieramy i tworzymy płaszczyznę do współpracy dla ciekawych inicjatyw realizowanych na terenie powiatu nakielskiego.

  

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2022 Wszelkie prawa zastrzezone.