Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 15.09.2021 r.

W dniach 09.09.-10.09.2021 r. przedstawiciele lokalnych NGO oraz lokalni liderzy obszaru LSR, tj. powiatu nakielskiego, w tym członkowie i sympatycy Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz sieci Ekomuzeum Doliny Noteci, wzięli udział w dorocznym wyjeździe studyjnym „Lepszy przykład niż wykład”, którego tematem przewodnim było generowanie pomysłów na inicjatywy lokalne poprzez upowszechnianie dobrych praktyk. Kierunkiem tegorocznego wyjazdu był obszar LGD Pałuki – Wspólna Sprawa.

Wyjazd obfitował w atrakcje charakterystyczne dla regionu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach tworzenia z gliny – powstały naczynia codziennego użytku oraz ozdobne misy. Na mapie atrakcji nie mogło zabraknąć osady w Biskupinie, do której grupa dotarła kolejką wąskotorową.

Dzięki gościnności tamtejszego LGD, uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Biura Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa oraz Prezesem Zarządu, podczas którego zapoznali się z założeniami LSR oraz przykładami operacji, które uzyskały dofinansowanie ze środków Strategii w bieżącym okresie programowania. Druga część dnia była okazją do zapoznania się z potencjałem turystycznym obszaru LSR poprzez zwiedzanie, pod opieką przewodnika cukrowni Żnin.

Uczestnicy zostali zakwaterowani w obiekcie dofinansowanym ze środków działania 19.2 PROW 2014-2020.

Drugi dzień odbył się pod znakiem wizyty w gospodarstwie agroturystycznym „Ptasi Ogród”, gdzie gospodarze przedstawili historię powstania miejsca oraz przeprowadzali warsztaty pieczenia chleba.

Dziękujemy uczestnikom oraz gospodarzom za miło spędzony czas.

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.