Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

logotypy unijne - fundusz społeczny
Nakło nad Notecią, 13.08.2021 r.

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni realizuje projekt „Moda na sukces – program aktywizacyjny dla mieszkańców Grocholina” dofinansowany przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Uczestnikami projektu jest 20 osób, które ukończyły 60 rok życia. Udział w projekcie przełoży się m.in. na wzrost ich aktywności społecznej, zwiększenie samodzielności, rozwój zainteresowań, poprawę stanu zdrowia oraz integrację z lokalną społecznością.

W lipcu, w ramach projektu, zrealizowano warsztaty z kulturą pałucką. Podczas spotkania instruktor kulturalno-oświatowy zaprezentował wspólnie z gościem – twórczynią ludową p. Marią Kwiatkowską – sztukę ludową Pałuk. Uczestnicy wykonywali różnego rodzaju kwiaty, serwetki pałuckie.
Tradycyjnie odbyły się również zajęcia usprawniające ruchowo na matach i z kijkami do ćwiczeń. Spotkanie nie mogło się odbyć bez spaceru. Grupa wyruszyła w trasę po okolicy Grocholina.

Na 21. sierpnia br. (sobota) planowany jest piknik integracyjny, w którym udział mogą wziąć nie tylko uczestnicy projektu, ale wszyscy mieszkańcy Grocholina. W programie wydarzenia m.in. występ Zespołu Regionalnego „Pałuki” z Kcyni, a także konkursy muzyczne i sprawnościowe. Piknik odbędzie się przy świetlicy wiejskiej w Grocholinie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Początek o godz. 17.00.

Zadania w ramach projektu realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Miejsce pikniku dostosowane jest do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o ich zgłoszenie Organizatorowi.

Projekt objęty grantem realizowany w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi 11 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

prowadzące warsztaty

uczestnicy podczas warsztatów

uczestnicy wykonują kwiaty z krepy i bibuły

Materiał: Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2022 Wszelkie prawa zastrzezone.