Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 13.05.2021 r.

 

Partnerstwo dla Krajny i Pałuk przypomina o trwającej zabawie dla dzieci w wieku 6-12 lat z terenu powiatu nakielskiego (gmina Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Sadki, Szubin). Quiz „Majówka z gwarą”, zorganizowany przez Stowarzyszenie wraz z Ekomuzeum Doliny Noteci, przeprowadzany jest w formule on-line.

Test ma na celu promocję lokalnej tradycji i kultury. Składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Każde pytanie wymaga udzielenia odpowiedzi. Tematyka Quizu dotyczy gwary pałuckiej i krajeńskiej, zatem najmłodsi mieszkańcy regionu mogą sprawdzić, a także poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dawnej mowy Krajniaków i Pałuczan.

Nagrody przyznawane są każdemu Uczestnikowi, który udzieli prawidłowych odpowiedzi na min. 8 pytań, aż do wyczerpania puli upominków. Każdy młody mieszkaniec powiatu nakielskiego może wziąć udział w zabawie tylko raz. Quiz odbywa się w terminie od 30 kwietna br. do 28 maja br.

Do 13 maja wpłynęło już 84 konkursowych odpowiedzi. Nagrody Partnerstwo dla Krajny i Pałuk może przyznać kolejnym 17 uczestnikom, którzy uzyskali minimalny wymagany próg prawidłowych odpowiedzi w Quizie (w dniach od 5.05-12.05.2021 r.) Laureaci upominki mogą odbierać do 21.05.2021 r. (włącznie) w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Powstańców Wielkopolskich 6, Nakło nad Notecią) od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00.

Gratulujemy zwycięzcom! Pozostałych zapraszamy do wspólnej zabawy!

Regulamin Quizu oraz link do pytań konkursowych znajdują się na stronie www.krajna-paluki.cna.org.pl w artykule: Quiz dla najmłodszych - "Majówka z gwarą" - zapraszamy.

 

Lista osób nagrodzonych w Quizie, które nadesłały prawidłowe rozwiązania od 05.05.2021 r. do 12.05.2021 r. włącznie.

 

 

 

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.