Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 10.05.2021 r.

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni realizuje projekt „Moda na sukces – program aktywizacyjny dla mieszkańców Grocholina” dofinansowany przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Uczestnikami projektu jest 20 osób, które ukończyły 60 rok życia. Udział w projekcie przełoży się m.in. na wzrost ich aktywności społecznej, zwiększenie samodzielności, rozwój zainteresowań, poprawę stanu zdrowia oraz integrację z lokalną społecznością.

Do tej pory zrealizowane zostały pierwsze:

- zajęcia usprawniające ruchowo, w trakcie których uczestnicy pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty uczestniczyli w spacerach nordic walking oraz poznali zasady poprawnej postawy podczas wykonywania podstawowych obowiązków domowych.
- warsztaty psychologiczne, podczas których pedagog rozmawiał z uczestnikami m.in. o budowaniu pewności siebie, o rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Podczas warsztatów uczestnicy stworzyli piramidę potrzeb oraz ćwiczyli swoją pamięć m.in. poprzez gry typu memory polegające na odszukiwaniu par takich samych kart.
- warsztaty edukacyjno-kulinarne, dzięki którym uczestnicy projektu poznali tajniki i sposoby przyrządzania smacznych i zdrowych potraw wielkanocnych oraz pałuckich potraw regionalnych.

Na 30. maja br. (niedziela) planowany jest koncert operetkowy „Jak za dawnych lat”, w którym udział mogą wziąć nie tylko uczestnicy projektu, ale wszyscy mieszkańcy Grocholina. Koncert odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Grocholinie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Początek o godz. 16.00.

Zadania w ramach projektu realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Projekt objęty grantem realizowany w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi 11 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.