Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

 

Nakło nad Notecią, 21.12.2020

Kapituła Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk” podjęła uchwałę o przyznaniu stypendiów. W roku szkolnym 2020/2021 ze środków funduszu stypendialnego skorzystają osoby wszechstronnie utalentowane, osiągające bardzo wysokie wyniki w sporcie oraz nauce.

Sylwetki stypendystów:


Aleksandra Nowaczewska, jest zawodniczką LUKS START NAKŁO. Jej dyscypliną sportową jest rzut młotem. Obecnie jest pierwszą zawodniczką w Polsce w kategorii U20 w rzucie młotem 4 kg. Zdobyła Mistrzostwo Polski U20. Ola w styczniu 2020 ponownie otrzymała powołanie do Kadry Narodowej U20, z którą we wrześniu wystartowała w Meczu Międzypaństwowym Polska — Czechy w Karpaczu. Zdobyła tam pierwsze miejsce i zwyciężyła w punktacji wielobojowej (wśród dziewcząt i chłopców z obu reprezentacji) osiągając najbardziej wartościowy wynik w przeliczeniu na punkty. W tym roku trzykrotnie uczestniczyła w zgrupowaniach Kadry Narodowej U20. Ola po raz drugi w swojej karierze wywalczyła Mistrzostwa Polski, co bez wątpienia jest ogromnym sukcesem zawodniczki, która obecnie ma coraz lepsze warunki do rozwoju i treningu — oświetlona i przebudowana rzutnia do rzutu młotem i dyskiem. Trud włożony w codzienne treningi (trenuje 6 razy w tygodniu) przyniósł wymierny efekt. Ponadto Ola jest dobrą uczennicą obecnie III klasy w Liceum Ogólnokształcącym w Nakle nad Notecią i sumiennie godzi sport z nauką.

Eryk Kołodziejczak jest obecnie pierwszym zawodnikiem w Polsce w rzucie oszczepem 800g w kategorii U20 (najlepszy wynik w kraju). W obecnym roku zdobył Vice Mistrzostwo Polski na zwodach, które odbyły się w dniach od 11 do 13 września w Radomiu. Eryk ponownie w tym roku został członkiem Kadry Narodowej, z którą we wrześniu wystartował w Meczu Międzypaństwowym Polska — Czechy w Karpaczu, gdzie zajął pierwsze miejsce w swojej konkurencji. Trud włożony w codzienne treningi Eryk (trenuje 6 razy w tygodniu) na obozach 2 razy dziennie, przyniósł wymierny efekt w postaci medalu na MP U20 i najlepszego rezultatu w kraju.

Monika Marach jest uczennicą klasy 2 Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią – technik ekonomista. Jej dyscypliną sportową jest podnoszenie ciężarów. Tylko na przełomie 2019 i 2020 roku zdobywała:
I miejsce w kat. 64kg podczas eliminacji do Mistrzostw Polski w Więcborku; I miejsce w kat. 64kg oraz I miejsce w klasyfikacji Open 27 REKORDÓW POLSKI podczas Mistrzostw Polski do lat 15 w Ciechanowie.
Na Mistrzostwach Europy do lat 15 w Ejlacie zdobyła 2 miejsce w kat. 64 kg
Podczas Mistrzostw Polski LZS do lat 17 w Zamościu zdobyła 1 miejsce w kat. 64 kg oraz 1 miejsce w klasyfikacji Open.
Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego do lat 17 w Mroczy i 1 miejsce do lat 17 oraz 1 miejsce w klasyfikacji Open. Challenge „Złotej Sztangi” PZPC i redakcji Sportu – 1 miejsce.

Bartosz Zamorowski jest uczniem Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią w klasie 2. Wybitne osiągnięcia zdobywa w lekkiej atletyce.
W ostatnim czasie osiągał:
4 miejsce na Mistrzostwach Polski Ul 8 w Radomiu 2020r. w trójskoku,
3 miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu 2019r. w skoku w dal,
3 miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w Ciechanowie 2020r. w skoku w dal,
5 miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w Ciechanowie 2020r. w trójskoku,
9 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski U 18 w Toruniu 2020r. w skoku w dal.
Został powołany do Zaplecza Kadry Narodowej.
11 miejsce na Mistrzostwach Polski U18 w Poznaniu 2019r. (trójskok),
1 miejsce na Halowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego U 18 w Toruniu 2020r. (trójskok),
2 miejsce na Halowych Mistrzostwach Województwa kujawsko - pomorskiego Ul 8 w Toruniu 2020r. (skok w dal),
2 miejsce na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w lekkiej atletyce
U18 2019 (skok wdał),
ustanowienie rekordu klubu LUKS START NAKŁO w trójskoku - 13.86m,
Wykazuje się także talentem organizacyjnym (pomoc w organizacji Czwartków Lekkoatletycznych w Nakle nad Notecią). W roku szkolnym 2019/2020 uzyskał świadectwo z wyróżnieniem i tym samym został najlepszym uczniem w klasie.

Wiktoria Kowalska jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i bierze udział w wielu konkursach organizowanych przez szkołę, gminę, powiat oraz województwo. Od początku edukacji w szkole zawsze miała wzorowe zachowanie oraz świadectwo z wyróżnieniem/ paskiem. W roku szkolnym 2019/2020 otrzymała świadectwo z wyróżnieniem ze średnią ocen 5,23. Jest laureatką konkursów: I miejsce w gminnym konkursie ortograficznym, I miejsce w szkolnym konkursie piosenki Polskiej. Od 7 lat gra w tenisa stołowego z sukcesami na arenie gminy, powiatu, województwa oraz ogólnopolskiej. Wiktoria dzięki swojej pasji promuje tenis stołowy oraz zdrowy tryb życia wśród koleżanek i kolegów ze szkoły, a także inicjowała pokazowe gry i treningi w innych szkołach nie tylko naszego województwa. Dzięki między innymi jej osiągnięciom została założona sekcja tenisa stołowego w Klubie WUKS Orlik Kcynia. Jest kilkukrotną mistrzynią gminy, powiatu oraz mistrzynią województwa Kujawsko - pomorskiego w tenisie stołowym. W samym roku 2020 roku Wiktoria zajęła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju kwalifikacyjnym młodziczek do Prix Polski w Złotorii. Została Vice mistrzynią województwa w szkolnych mistrzostwach SZS. Indywidualnie zakwalifikowała się do finałów Igrzysk sportowców wiejskich Sępólno Krajeńskie -Tokio w tenisie stołowym, które rozgrywane będą w 2021 roku. Wygrała także Wojewódzkie eliminacje do Mistrzostw Polski Młodziczek. Wspólnie z siostrą została Mistrzynią województwa Kujawsko-pomorskiego w drużynowym tenisie stołowym, Vice mistrzynią w grze deblowej w tenisie stołowym. Jest finalistką indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek rozgrywanych w październiku 2020 w Krośnie, gdzie wspólnie z siostrą reprezentowały Klub MLUKS Orlik Kcynia i zajęły 9 miejsce. Także w październiku Wiktoria reprezentowała województwo Kujawsko-pomorskie na Mistrzostwach Polski LZS w tenisie stołowym rozgrywanych w Brzegu Dolnym na których zajęła 7 miejsce w kategorii Młodziczek. W listopadzie 2020 wygrała Ogólnopolski turniej tenisa stołowego w Solcu Kujawskim w kategorii kadetka. Wiktoria mimo młodego wieku, ma bardzo sprecyzowane cele związane z rozwojem swojej pasji jaką jest tenis stołowy. Wspólnie z młodszą siostrą, motywują i wspierają koleżanki w treningach, a także zainicjowała powstanie drużyny, która została zgłoszona do rozgrywek II ligi kobiet i reprezentuje nasz powiat na tym szczeblu rozgrywek. Wiktoria jak na kapitana drużyny przystało, bierze na swoje barki najtrudniejsze pojedynki i wspiera swoją postawą całą drużynę.

Alan Jagodziński jest uczniem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, klasa II
Osiąga sukcesy sportowe, szczególnie w szachach oraz wysokie wyniki w nauce.
Sukcesy sportowe to m.in.:
II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych - I Turniej Szachowy "GENIUSZ EUROPY” w Poznaniu
III miejsce w kategorii junior do lat 18 - 51 Turniej Szachowy „Lato na Pałukach” w Wągrowcu
I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowch - II Turniej Szachowy "GENIUSZ EUROPY" w Poznaniu
V miejsce - III Turniej Szachowy "Wieczny Szach” we Wrześni
II miejsce, wspólnie z bratem Alanem - I Szachowy Turniej Deblowy w Poznaniu
I miejsce w kategorii Junior „ Turniej Szachowy z Okazji Święta Niepodległości w Rogoźnie
I miejsce w kategorii junior do lat 1 5 - Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Rogoźna
I miejsce - IV Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Luks Feniks Mrocza
111 miejsce - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych IS
I miejsce - Turniej Szachowy Powstanie Wielkopolskie, Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego Danuta
I miejsce z drużyną I LO Szubin - Szachowa Liga Kujawsko - Pomorska, KPZSmch
I miejsce z drużyną I LO Szubin Liga Podlaska, PZSzach
Alan przeprowadził także symultanę szachową online dla studentów na UKW w Bydgoszczy
Zdobywa także sukcesy na arenie międzynarodowej m.in. w: Chorwacji, Indiach, Wielkiej Brytanii, Sudanie czy Niemczech i Brazylii.
Jego sukcesy naukowe to m.in.:
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „ALCHEMIK”
I miejsce - Wyższe Seminarium Duchowne w .Bydgoszczy diecezjalny etap XXX Olimpiady Teologii Katolickiej
Laureat w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym
Laureat w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym OLIMPUS Sesja zimowa
Wyróżnienie i bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko — Planeta
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Biologii OLIMPUS Sesja wiosenna
Przygotowanie i opracowanie IV TURNIEJU WIEDZY Z HISTORII dla uczniów i mieszkańców Szubina i okolic (TEMAT: ODKRYCIA i WYNALAZKI)
Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Życzenia z okazji jubileuszu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zorganizowanym przez KPCDO
Olaf Jagodziński jest uczniem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, klasa II
Odnosi Sukcesy sportowe oraz naukowe
I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych - I Turniej Szachowy "GENIUSZ EUROPY" w Poznaniu
I miejsce w kategorii junior do lat 18 - 51 Turniej Szachowy „Lato na Pałukach” w Wągrowcu
I miejsce - Otwarte Mistrzostwa gminy Mrocza Rapid Chess OPEN B
I miejsce - Turniej Szachowy z okazji Międzynarodowego Dnia portu w Wałczu
III miejsce w kategorii Junior - Obomicki Jesienny Turniej Szachowy
II miejsce, wspólnie z bratem Alanem - I Szachowy Turniej Deblowy w Poznaniu
VI miejsce - III Turniej Szachowy "Wieczny Szach” we Wrześni
1 miejsce - XII SZUBIN FIDE OPEN - Szubiński Dom Kultury, KPZSzach
III miejsce - IV Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Luks Feniks Mrocza
III miejsce - Turniej Szachowy Powstanie Wielkopolskie, Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego Danuta, Turniej A — Szubin, KPZSzach
I miejsce z drużyną I LO Szubin - Szachowa Liga Kujawsko - Pomorska, KPZSzach
I miejsce z drużyną I LO Szubin - Liga Podlaska, PZSzach
Olaf przeprowadził symultanę szachową online dla studentów na UKW w Bydgoszczy
Zdobywa liczne sukcesy szachowe na arenie międzynarodowej:
Etiopia, Peru, Algieria, Chorwacja, Indie, Wielka Brytania, Sudan, Niemcy, Rosja, Rumunia, Brazylia
Jego sukcesy naukowe to:
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Życzenia z okazji jubileuszu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zorganizowanym przez KPCDO
Laureat w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym MULTITEST — II miejsce w kraju

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Biologii OLIMPUS Sesja wiosenna
Dyplom uznania w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Biologii
Przygotowanie i opracowanie VIII TURNIEJU WIEDZY Z HISTORII dla uczniów i mieszkańców Szubina i okolic (II wojna światowa).

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2022 Wszelkie prawa zastrzezone.