Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 20.04.2020 r.

„Aktywna i przedsiębiorcza Dolina Noteci” – LGD zachęca do przygotowania i konsultowania projektów pod przyszłe nabory

 

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” jako Lokalna Grupa Działania (LGD) wdraża Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023 (LSR). Jej głównym celem jest ”Budowanie potencjału dla rozwoju lokalnej gospodarki, pobudzania oddolnych inicjatyw i tworzenia miejsc pracy”. Strategia współfinansowana jest z dwóch źródeł: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W najbliższym czasie, po złagodzeniu wprowadzonych przez Radę Ministrów ograniczeń, wynikających ze stanu epidemii w naszym kraju, LGD zamierza uruchomić kolejne nabory wniosków na działania z zakresu rozwoju przedsiębiorczości, tj.:

• wsparcie dla osób fizycznych planujących założyć działalność gospodarczą – premia w wysokości 50 tys. zł bez wkładu własnego,
• wsparcie inwestycyjne dla istniejących mikro i małych firm – dotacja w wysokości do 300 tys. zł.

Warunkiem udzielenia wsparcia jest – w zależności od zakresu projektu – zamieszkiwanie lub posiadanie siedziby/oddziału firmy na obszarze powiatu nakielskiego.

LGD prowadzić będzie również nabór wniosków na tzw. „projekty miękkie” ukierunkowane na wsparcie i aktywizację osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej m.in. dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą społeczną np. z powodu utraty pracy, osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w tym seniorów czy osób z niepełnosprawnością. Grantobiorcy, do których zalicza się wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów), będą mogli otrzymać grant w formie ryczałtu w wysokości do 50 tys. zł.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem wsparcia, jak również szczegółowych informacji na temat planowanych naborów, w tym związanych ze złożeniem niezbędnej dokumentacji projektowej, zachęcamy do kontaktu z pracownikami biura LGD dostępnymi pod numerami telefonów: 607 822 019 oraz 607 822 024 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00.

Skontaktuj się z LGD, zgłoś swój pomysł! Pomożemy Ci bezpłatnie w jego dopracowaniu oraz przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Zapisz się do Newslettera

Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzezone.