Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 06.02.2020 r.

Powiat Nakielski od września 2019 r. realizuje projekt pod nazwą Klub Młodzieżowy „Witos” w Samostrzelu dofinansowany przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.


W ramach zadań ujętych w projekcie, uczestniczki Klubu mają okazję rozwijać swoje kompetencje w zakresie wielojęzyczności. Lekcje języka angielskiego nastawione są zarówno na czytanie literatury, jak również słuchanie piosenek i oglądanie filmów w obcym języku.

Klub pełni również funkcję miejsca, w którym prowadzony jest Edukacyjny Program Rówieśniczy, pozwalający uczestniczkom uzyskać pomoc w odrabianiu prac domowych oraz w nadrobieniu zaległości w nauce. Wykształceni opiekunowie oprócz tych zajęć prowadzą również szereg zajęć wychowawczych, integracyjnych oraz relaksacyjnych, a także rękodzielniczych, podczas których powstały świąteczne skrzaty, lampiony, świecące gwiazdy, ozdobne drzewka i wiele innych ozdób. Ponadto uczestniczki wzięły udział w indywidualnych oraz grupowych zajęciach z psychologiem. Tematyka spotkań wiązała się z motywacją, przeciwdziałaniem biernej postawie czy sposobami spędzania wolnego czasu.

Największym zainteresowaniem cieszą się jednak wyjazdy w ramach realizacji zadania pn. „Zwiększanie świadomości i ekspresji kulturalnej poprzez uczestnictwo w kulturze”. Uczestniczki mają możliwość wyjazdu np. do kina, a także spotkania się z ludźmi kultury działającymi na terenie powiatu nakielskiego. Jedno z tych spotkań odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach, podczas XII Konkursu Powiatowo-Gminnego pt. „Z kuferka Babuni – świąteczne inspiracje”.

Przed nami przewidziane są kolejne zadania, które zwieńczone będą spotkaniem podsumowującym projekt. Na spotkaniu tym zobaczyć będzie można efekt realizacji projektu m.in. w krótkim programie artystycznym w języku angielskim, przedstawionym przez same uczestniczki.

 

uczestniczki projektu

Krasnal ze skarpet

Przedstawienie świąteczne

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.