Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 04.12.2019 r.

 

Zgodnie już z tradycją, podczas Forum Inicjatyw Młodzieżowych, które w tym roku poświęcone zostało w głównej mierze mowie nienawiści wśród młodych, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” rozstrzygnęło Plebiscyt „Młody Talent Krajny i Pałuk” edycja 2019. Podczas wtorkowego spotkania młodzieży, przy sali wypełnionej po brzegi uczniami ze szkół z terenu powiatu nakielskiego, nastąpiła prezentacja finalistów konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród. Celem Plebiscytu było bowiem nie tylko wyłonienie zwycięzcy zasługującego na miano „Młodego Talentu Krajny i Pałuk”, ale również promocja utalentowanych młodych mieszkańców regionu oraz ich osiągnięć.

 

Do konkursu lokalna społeczność zgłosiła 16 kandydatów reprezentujących różne dziedziny, w tym sport, taniec, śpiew, czy też film. W I etapie Plebiscytu mieszkańcy – za pomocą głosowania SMS – typowali swoich faworytów do zwycięstwa. Zgodnie z Regulaminem konkursu, 5 kandydatów z największą liczbą zebranych głosów przechodziło do drugiego etapu. Do finałowej piątki, spośród 16 zgłoszonych talentów, decyzją mieszkańców przeszli:

- Eryk Kołodziejczak – rzut oszczepem;

- Milena Kozłowska – taniec artystyczny;

- Jagoda Buksa – śpiew;

- Monika Marach – podnoszenie ciężarów;

- Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Samsieczynku – sporty pożarnicze.

 

3. grudnia jury w składzie: Barbara Jasińska – Wiceprezes Zarządu Partnerstwa dla Krajny i Pałuk, Dariusz Korbal – redaktor rozgłośni Radio NAKŁO 107,5, Dominika Dubiela – przedstawiciel organizacji pozarządowych oraz Piotr Wilak – przedsiębiorca z Nakła nad Notecią dokonali oceny poszczególnych osiągnięć pięciu finalistów na podstawie dokumentów złożonych wraz z Formularzem zgłoszeniowym do Plebiscytu.

 

Na ostateczny wynik każdego z finalistów Plebiscytu złożyły się punkty przyznane przez jury oraz punkty uzyskane przez kandydatów w ramach głosowania SMS. Do zdobycia, zgodnie z regulaminem konkursu, było maksymalnie 25 punktów.

 

I miejsce oraz tytuł „Młody Talent Krajny i Pałuk” uzyskał Eryk Kołodziejczak – zawodnik Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „START” w Nakle nad Notecią. Jednym z jego ostatnich osiągnięć są: I miejsce w Europejskim Festiwalu Młodzieży U18 w Baku (Azerbejdżan) w rzucie oszczepem 700g oraz I miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu w rzucie oszczepem 700g. Eryk jest zawodnikiem Kadry Narodowej w roku 2019. W Plebiscycie otrzymał główną nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 zł.

 

II miejsce zajęła Jagoda Buksa – solistka, uzyskującawysokie lokaty m.in. w następujących konkursach: I miejsce w XI Międzydekanalnym festiwalu piosenki religijnej „Śpiewaj Panu” oraz Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Wygraj Szansę”. Jagoda w Plebiscycie wygrała Smartphona.

 

III miejsce zajęła Milena Kozłowska – tancerka. Spośród licznych osiągnięć, jednym z najważniejszych jest: I miejsce w Mistrzostwach Europy – European Dance Championships WADF w kategorii Jazz Large teams. Plebiscytową nagrodą dla Mileny był głośnik JBL.

 

 

 

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.