Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 4.12.2019 r.

 

We wtorek 3 grudnia 2019 roku odbyło się IV Forum Inicjatyw Młodzieżowych organizowane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. „Młodzi bez nienawiści” to hasło przewodni tegorocznej edycji, w której udział wzięła młodzież ze szkół powiatu nakielskiego, a także przedstawiciele instytucji działających na rzecz dzieci i młodzieży.

 

Uczestników powitał włodarz Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. B. Romanowskiego w której to odbyło się forum – dyrektor Kazimierz Toczko, a także Dorota Stanek – dyrektor biura Lokalnej Grupy Działania.

 

W programie pojawił się wykład dotyczący mowy nienawiści, jej skutków, możliwości zapobiegania  prowadzony przez Arkadiusza Szczepańskiego – pracownika Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle.

 

W kolejnej części młodzież miała możliwość wysłuchania pogadanki na temat odpowiedzialności karnej za hejt w internecie. Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z Powiatowej Komendy Policji w Nakle na podstawie realnych przykładów pokazała uczestnikom jakie zagrożenia i konsekwencje prawne ma działalność w cyberprzestrzeni.

 

W ramach dobrych praktyk swoją działalność przedstawiła Orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, która uświetniła  wydarzenie prezentując swój repertuar, a także Klub Sportowy LUKS START, który zrelacjonował pokrótce swoją aktywność.

 

Ostatnim punktem minionego forum było przedstawienie przez Monikę Żydek – gł. specjalistę ds. projektów grantowych możliwości wsparcia i aktywizacji młodzieży z obszaru powiatu nakielskiego w ramach LSR.

 

Podczas forum rozstrzygnięty został Plebiscyt „Młody Talent Krajny i Pałuk” edycja 2019, więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w artykule powyżej.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak liczną obecność podczas tegorocznego forum i zapraszamy za rok.

 

Podziękowania należą się również partnerom tegorocznego forum, którymi są:

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią;

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią;

Powiatowa Komenda Policji w Nakle nad Notecią;

Radio Nakło.

 

Celem forum było aktywizowanie środowisk lokalnych do podejmowania inicjatyw w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023.

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.