Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

Nakło nad Notecią, 12.11.2019 r.

 

 

„ Na święto dziękczynienia Ameryka ma indyka, a na „Świętego Marcina” na polskich stołach niech gości gęsina.”  to hasło przewodnie tegorocznej edycji Święta Gęsi na Krajnie organizowanego 11 listopada br. przez Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

 

Podczas tego święta wystawcy prezentowali swoje wyroby, wśród nich nie zabrakło również przedstawicieli Ekomuzeum Doliny Noteci, którzy w ramach wspólnej inicjatywy stworzyli stoisko promocyjne, którego celem jest integrowanie środowisk zainteresowanych rozwojem i upowszechnianiem zasobów lokalnego dziedzictwa.

 

Na odwiedzających  czekały miody z własnej pasieki pszczelarskiej p. Kuś, domowe krówki cioci Tekli z gospodarstwa p. Pyra, a także tradycyjne wyroby z gęsiny – pierogi, czarnina, pasztety, smalce – przygotowane przez p. Ludwikę Mrówczyńską oraz p. Dorotę Tomaszewską.

 

 Ponadto przygotowane zostały skrzynki z markowymi produktami EDN, które po raz kolejny cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

 

Impreza przyciągnęła tłumy odwiedzających, którzy oprócz zwiedzania tradycyjnych stoisk ze swojskim jadłem i produktami rękodzielniczymi, mogli skorzystać z niecodziennej atrakcji - przelotu samolotem. Zgodnie z tradycją odbył się także pokaz żywych gęsi.

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.