Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

 
stopka prow2020

Nakło nad Notecią, 31.10.2019 r.

 

Przedstawiamy sylwetki kandydatów zgłoszonych do plebiscytu Młody Talent Krajny i Pałuk - edycja 2019. Na pierwszym etapie Plebiscytu wpłynęło 16 zgłoszeń (13 indywidualnych i 3 zespołowe). Wśród tegorocznych kandydatów tradycyjnie nie zabrakło lekkoatletów, tancerek, ale znajdziemy także artystów, jak i młodych strażaków. 

 

Aby wziąć udział w głosowaniu, wyślij pod numer 71480 SMS o treści TYP.TAL.X w miejsce X wpisując liczbę przypisaną danemu kandydatowi. Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

UWAGA!!! GŁOSOWANIE RUSZA 1.LISTOPADA 2019 r. o godz. 00:00:00

 

 A Nowaczewska

1. Aleksandra Nowaczewska (17 lat)

 

 

Zawodniczka Klubu Sportowego LUKS START w Nakle nad Notecią. Zajęła I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży U18 w Poznaniu w rzucie młotem 3kg. Kolejne osiągnięcie to I miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu w rzucie młotem 3kg. Zawodniczka Kadry Narodowej w roku 2019. 

 

 

 

 

SMS pod numer 71480 SMS o treści TYP.TAL.1

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

2. Eryk Kołodziejczak (17 lat)

 

Zawodnik Klubu Sportowego LUKS START w Nakle nad Notecią. Zajął I miejsce w Europejskim Festiwalu Młodzieży U18 w Baku (Azerbejdżan) w rzucie oszczepem 700g. Kolejnym osiągnięciem jest I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rzucie oszczepem 700g. I miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu w rzucie oszczepem 700g. Zawodnik Kadry Narodowej w roku 2019.

 

 

 

 

SMS pod numer 71480 SMS o treści TYP.TAL.2

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

3. Dawid Wegner (19 lat)

 

Zawodnik Klubu Sportowego LUKS START w Nakle nad Notecią. Zajął XIII miejsce w Mistrzostwach Europy U20 w Boras w Szwecji w rzucie oszczepem 800g. Kolejnym osiągnięciem jest I miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Raciborzu w rzucie oszczepem 800g. II miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu w rzucie oszczepem 800g.

 

 

SMS pod numer 71480 SMS o treści TYP.TAL.3

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

4. Milena Kozłowska (9 lat)

 

Jest uczennicą klasy IV Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, jest osobą niezwykle aktywną zarówno na polu artystycznym- pięknie śpiewa, recytuje, a także sportowym. Największą pasją Milenki, której poświęca swój czas jest taniec. Jej przygodą z tą dziedziną sztuki trwa od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Milena z ogromną pasją rozwija swoje umiejętności. Trenuje w szkole tańca „Bohema” w Bydgoszczy, co sprawia, że z każdym rokiem Jej forma rośnie. Reprezentuje nasz region, uczestnicząc w wielu zawodach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Odnosi liczne sukcesy i zdobywa nagrody. Do Jej największych osiągnięć należą:

I miejsce w Mistrzostwach Europy- European Dance Championships WADF w kategorii Jazz Large teams,

I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Chance for Dance 2019 w kategorii formacje taneczne,

II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego SOLO- DUET, w kategorii formacja jazz do lat 8,

II miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii Solo Jazz do lat 7,

II miejsce w Turnieju Ogólnopolskim United Dance Arena w kategorii Jazz Dance do lat 8,

II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego SOLO- DUET, w kategorii jazz- solo do lat 7.

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt wysokich lokat uzyskanych przez Milenę na Mistrzostwach Świata Tańca Artystycznego WADF, jakie odbyły się 11-13 października w Płocku. Milenka zdobyła tam VI miejsce w kategorii Modern Jazz, 10. miejsce w kategorii Jazz Dance oraz 5. miejsce w kategorii Formacji Tanecznych z zespołem Mini Follow.

 

 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.4

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 D Kornacka

5. Daria Kornacka (16 lat)

 

Daria jest uczennicą I klasy Technikum. Od 10 lat trenuje taniec sportowy w czterech stylach: hip hop, papping, house, danceholl. Taniec jest jej wielką pasją od najmłodszych lat. Na codzień Daria trenuje w UNIQUE w Bydgoszczy 4 razy w tygodniu. Jest utalentowaną i zaangażowaną tancerką, która ciężko pracuje na swoje sukcesy. Nieustannie dąży do uzyskiwania coraz lepszych wyników. Poprzez swoją postawę oraz osiągnięcia pragnie propagować taniec i promować rodzinne miasto Nakło n. Notecią. Daria w ciągu swojej dziesięcioletniej przygodzie z tańcem sześciokrotnie znalazła się w Kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata.

Na ostatnich Mistrzostwach Polski zajęła zaszczytne I miejsce oraz V miejsce hip hop Battles, VI miejsce hip hop solo, VII miejsce hip hop duet.

Na Mistrzostwach Świata w tym roku zajęła IX miejsce duet popping oraz XXII miejsce hip hop solo, XIX miejsce popping. Były to najlepsze wyniki pośród polskiej ekipy.

Otwarte Mistrzostwa Polski również były udane dla Darii - zdobyła I miejsce duet popping, II miejsce hip hop Battles solo, I miejsce z mini formacją, III miejsce solo popping, IV miejsce hip hop solo.

W tym roku zdobyła najwyższą klasę taneczną „S” zwaną Mistrzowską.

 

 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.5

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

 I Obrzanowski

6. Igor Obrzanowski (10 lat)


Igor to otwarty, miły chłopiec. Wyróżnia się wyjątkową sprawnością fizyczną. Mimo młodego wieku obowiązkowy, zawsze punktualny, wzorowo wypełniający obowiązki szkolne. Pasjonuje się piłką nożną, lubi biegać. Zajmuje pierwsze miejsce w biegach na szczeblu gminnym i ogólnopolskim. Od 2016 roku trenuje piłkę nożną. Wspólnie z kolegami zdobyli w sezonie 2018/2019 Mistrzostwo w Wojewódzkiej Lidze Orlika. W czerwcu tego roku zajęli III miejsce na Mistrzostwach Świata szkółek Juventus w Turynie. Igor rozwija własne uzdolnienia systematycznie trenując. Ciężka praca i sportowy tryb życia pozwalają mu osiągać doskonałe wyniki sportowe. Pasmo sukcesów Igora rośnie w dużym tempie. W bieżącym roku uczestniczył w 27 biegach, zajmując najwyższy stopień podium. Medalowe miejsce zdobył m.in. w: X Biegu Papieskim (Szubin), Tropem wilczym- bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ( Białe Błota), Oshee (Barcin), Bieg Lechitów (Gniezno), Run Toruń- zwiedzaj ze zdrowiem (Toruń), Nocny Bieg Świętojański (Poznań), XXI Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa (Konin), Greatkids duathlon 2019 (Kórnik), VI Ogólnopolskie Biegi Niezłomnych (Białe Błota), Bieg Dębowy (Dąbrowa), Bieg Trzech Plaż (Grudziądz), Enea Bydgoszcz Thriathlon 2019, Waleczne Dzieciaki (Bydgoszcz), Murowana Dycha (Murowana Goślina), Bieg Podkowy (Skoki), Bieg Lwa (Tarnowo Podgórne), Bieg Piastowski (Inowrocław), cykl biegów City Trail Bydgoszcz, Grand Prix Pomorza-Kujaw-Pałuk (Gąsowa).

 

 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.6

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

M badzinska

7. Maja Małgorzata Badzińska (10 lat)


Dziesięcioletnia mieszkanka Zamościa, obecnie uczennica Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, miłośniczka tańca i muzyki, która z powodzeniem rozwija swoje zainteresowania, a jej zaangażowanie przynosi sukcesy. Od najmłodszych lat związana jest z tańcem- przede wszystkim z latynoskimi rytmami samby, cha chy, rumby i jive’a. Siedem lat tańczy w Szkole Tańca Bailamos z formacją Baila Friends, od roku również w duecie oraz solo. Uczy się gry na gitarze i śpiewa w szkolnym chórze Belcanto przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie. Swoje zdolności nieustannie popiera systematyczną pracą. Przejawia się to chętnym i efektywnym udziałem w zajęciach pozalekcyjnych i w wielu imprezach szkolnych i lokalnych. W wolnym czasie chętnie gra na gitarze i jeździ konno. Na podkreślenie zasługuje przede wszystkim jej osobowość. Ambitna, aktywna, o szerokich zainteresowaniach, a przy tym należącą do grupy tych, których nie da się zaszufladkować. Chce poznawać wszystko to, co pozwala jej rozwijać pasje. Jej postawa może być wzorem dla innych.

Zaangażowanie Mai zaowocowało wysokimi wynikami w turniejach tanecznych, zarówno w występach z formacją, jak i w duecie oraz solo. Oto najważniejsze z tych zdobytych w roku 2019:

Występ i wyróżnienia w kategorii SOLO:

II miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Tańca WADF „Astra Dance Cup 2019” Libiąż: cha cha cha, rumba, samba

IV miejsce  II Międzynarodowym Turnieju Tańca WADF „Astra Dance Cup 2019” Libiąż: jive

II miejsce w Arsistic Dance POC Polsih Open Championship WADF 2019 Warszawa: samba

IV miejsce w Arsistic Dance POC Polsih Open Championship WADF 2019 Warszawa: cha cha

III miejsce w Mistrzostwach Polski WADF Dance Festival 2019 Bydgoszcz cha cha cha

IV miejsce w Mistrzostwach Polski WADF Dance Festival 2019 Bydgoszcz: samba, rumba

Występy i wyróżnienia w kategorii DUET

I miejsce POC Polish Open Championship WADF 2019 PASO Akademia Tańca Warszawa: rumba, samba, cha cha, jive

I miejsce  II Międzynarodowym Turnieju Tańca WADF „Astra Dance Cup 2019” Libiąż: cha cha cha, rimba, jive

II miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Tańca WADF „Astra Dance Cup 2019” Libiąż: samba

I miejsce w International Polish Championship Latin&Caribbean Style Poland Inowrocław 2019 WADF: cha cha, rumba

I miejsce w Mistrzostwach Polski WADF Dance Festivale Bydgoszcz 2019: rumba, samba, cha cha

Sukcesy w występach z formacją:

I miejsce „ZŁOTY BUT” w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca BUT 2019 Bydgoszcz w kategorii Mistrzowie

I miejsce w International Polish Championship Latin&Caribbean Style Poland Inowrocław 2019 WADF w kategorii Latin American&Caribbean Style Showcases

I miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Tańca WADF „Astra Dance Cup 2019” Libiąż

I miejsce POC Polish Open Championship WADF 2019 PASO Akademia Tańca Warszawa

I miejsce w Mistrzostwach Polski WADF Dance Festivale Bydgoszcz 2019 Synchronised Dance Show Latin

 

Maja ma też na swoim koncie sukcesy związane ze swoją drugą pasją- śpiewem:

I miejsce w XI Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej Olszewka 2018 solo

Wyróżnienie w XII Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej Olszewka 2019 solo

I miejsce w VII przeglądzie piosenki religijnej i patriotycznej XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej Szubin 2018 i 2019 solo

II miejsce w XI Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej Olszewka 2018 i 2019 chór

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.7

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 W Nowak

8. Weronika Nowak (12 lat)


Weronika zaczęła przygodę z tańcem od 4. roku życia. Taniec to jej pasja, której poświęca się w stu procentach. Na zajęcia taneczne uczęszcza 5-6 razy w tygodniu plus lekcje indywidualne, szkolenia, obozy i turnieje. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie już wiele osiągnięć na arenie polskiej, jak i międzynarodowej, takich jak:

* Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego- I miejsce tańce standardowe, I miejsce tańce latynoamerykańskie

* Mistrzostwa Polski FTS w kombinacji 10 tańców- IV miejsce

* Otwarte Mistrzostwa Polski - Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup- V miejsce w tańcach standardowych, latynoamerykańskich oraz kombinacji 10 tańców

* Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Ciechocinka- III miejsce tańce standardowe

* Fale Loki Koki Dance Festival Bydgoszcz- III miejsce tańce standardowe, I miejsce tańce latynoamerykańskie

* Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Puchar Burmistrza Nowogardu- I miejsce tańce standardowe, II miejsce tańce latynoamerykańskie

* Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Puchar Burmistrza Lubawy- II miejsce tańce standardowe, III miejsce tańce latynoamerykańskie

* Grand Prix Polski Ekstraklasa Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański- I miejsce tańca standardowe

* Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Łowicz- II miejsce tańce standardowe, II miejsce tańce latynoamerykańskie

I wiele innych miejsc medalowych. Weronika jest właśnie w trakcie przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Paterku, więc prosimy o trzymanie kciuków, a chętnych zapraszamy do kibicowania na żywo.

 

 

 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.8

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

 

 

 

 

 

 Krajenka

9. Zespół Pieśni i Tańca Krajenka

 

Zespół przede wszystkim angażuje się w promocję lokalnej kultury (miasta Nakło nad Notecią jak i całego regionu Krajny). Dzieci udzielają się w uroczystościach patriotycznych (11 listopada, 3 maja) jak i uroczystościach lokalnych (Wojewódzkie Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle n. Not., Targi w Minikowie, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy). Zespół w swoim repertuarze ma tańce i pieśni krajeńskie, kujawskie, kaszubskie, krakowskie i śląskie. Prezentuje się na rozmaitych pokazach, konkursach i uroczystościach szkolnych, gminnych. Zespół Krajanka współpracuje z kaszubskim zespołem dziecięcym Krebane. Dzieci uczestniczyły już w wymianie międzyzespołowej, miały możliwość poznania kaszubskich tańców i regionalnych obrzędów. Ważnym osiągnięciem Zespołu jest również sześcioletnia już tradycja organizowania Gminnego Konkursu Pieśni Ludowej „O krajeńską gąskę”. Konkurs cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, co dodatkowo wpływa na promowanie kultury w regionie. Zespół w swoim dorobku ma dwie profesjonalne sesje zdjęciowe w strojach ludowych. Garderoba zespołu posiada dziecięce stroje krajeńskie, kaszubskie, krakowskie i śląskie. 

 

 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.9

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 J Buksa

10. Jagoda Buksa (15 lat)


Wysokie lokaty i udział w konkursach między innymi:

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Wygraj Szansę”

II miejsce w VIII Międzydekanalnym festiwalu piosenki religijnej „Śpiewaj Panu”

I miejsce w XI Międzydekanalnym festiwalu piosenki religijnej „Śpiewaj Panu”

I miejsce w VIII przeglądzie piosenki religijnej i patriotycznej w Szubinie

Wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie kolęd i pastorałek

Wyróżnienie w X Powiatowym Festiwalu piosenki Anglojęzycznej

Wyróżnienie w XII Powiatowym Festiwalu piosenki Anglojęzycznej 

 

 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.10
Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

11. Monika Marach (15 lat)

 

Monika to mieszkanka Matyldzina w gminie Mrocza, obecnie uczennica klasy 1cG Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią. Od 2012 roku zawodniczka MGLKS Tarpan Mrocza w podnoszeniu ciężarów. Pierwszy oficjalny start Moniki miał miejsce w Siedlcach na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w 2017 roku, gdzie zdobyła I miejsce i złoty medal w kategorii 53kg oraz w klasyfikacji Open, w której ustanowiła rekord Polski w rwaniu. Po sukcesie w kraju, w tym samym roku Monika wystąpiła na Mistrzostwach Europy w Kosowi, gdzie zdobyła trzy srebrne medale i tytuł Wicemistrzyni Europy do lat 15. Co ciekawe, zdobyła ten tytuł jako pierwsza trzynastolatka w historii Czempionatu Starego Kontynentu. Po tych pierwszych startach, sukcesom Moniki nie było końca:

* Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZR w Zamościu 11.05.2018- I miejsce oraz ustanowiony rekord Polski w rwaniu w kategorii 63kg z wynikiem 75kg

* Drużynowy Puchar Unii Europejskiej w Insbrucku w Austrii 15.06.2018- indywidualnie I miejsce, drużynowo I miejsce, I miejsce w klasyfikacji Open, ustanowiony rekord Polski w rwaniu w kategorii 58kg z wynikiem 78kg

* Mistrzostwa Europy do lat 15 w Mediolanie we Włoszech 24.07.2018- I miejsce, najlepsza zawodniczka Mistrzostw Europy w punktacji Open, rekord Europy w rwaniu w kategorii 58kg z wynikiem 79kg oraz jednocześnie rekord Polski w rwaniu- 79kg, podrzucie- 94kg i dwuboju- 173kg.

* Drużynowe Mistrzostwa Polski: finał I ligi w Ciechanowie 01.09.2018- drużynowo II miejsce oraz ustanowione rekordy Polski w kategorii 63kg: rwanie z wynikiem 80kg i w dwuboju 170kg

* Indywidualny Puchar Polski Kobiet w Nowym Tomyślu 15.10.2018- Rekord Polski w rwaniu w kategorii 58kg z wynikiem 80kg

* Mistrzostwa Polski do lat 15 w Ciechanowie 05.10.2018- I miejsce oraz ustanowione rekordy Polski w kategorii 63kg: rwanie z wynikiem 81kg, podrzut- 93kg i w dwuboju- 174kg

* Eliminacje do Mistrzostw Polski w Więcborku 28.09.2019- I miejsce w kategorii 64kg

* Mistrzostwa Polski do lat 15 w Ciechanowie 25.10.2019- I miejsce w kategorii 64kg, I miejsce w klasyfikacji Open i ustanowione aż 27 rekordów Polski

Obecnie Monika przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Izraelu w grudniu 2019 roku. Monika trenuje sześć razy w tygodniu po dwie godziny dziennie, w wyniku czego nie ma czasu na inne zajęcia typowe dla nastolatków w jej wieku. W gimnazjum część wolnego czasu poświęcała również na śpiew w szkolnym chórze. Monika jest osobą świetnie zorganizowaną, godną zaufania, otwartą i pomocną, a przy tym bardzo skromną. Pełni funkcję przewodniczącej klasy oraz udziela się w Szkolnym Kole Wolontariatu w ZS im. S. Staszica w Nakle nad Notecią. 

 

 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.11

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 Amelia wisniewska

12. Amelia Wiśniewska (12 lat)

 

Jej pasją jest taniec towarzyski. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat. W wieku 8 lat uzyskała klasę taneczną „D”. Jest to najwyższa z możliwych klas tanecznych w tej kategorii wiekowej. Ze względu na to, iż tańczy ze starszym o 2 lata partnerem, w ubiegłym roku rozpoczęła sportową rywalizację w kategorii 12-13 lat klasa „C”. Po 2 miesiącach wspólnego trenowania wytańczyli awans do najwyższej w tej kategorii wiekowej klasy tanecznej „B”. Na chwilę obecną ma 12 lat, a rywalizuje z parami 14-15 latków i odnosi wiele sukcesów, co daje Jej szansę na zdobycie kolejnego awansu. Obecnie jest na półmetku do osiągnięcia najwyższej w Polsce klasy tanecznej „A”. Tańcząc w kategorii 14-15 lat klasa taneczna „B”: stylu standardowym, 3-krotnie stanęła już na podium, a style latynoamerykańskim 5-krotnie. Jej marzeniem jest uzyskanie klasy „A”, a w przyszłości ostatniej już do zdobycia klasy międzynarodowej „S”. Mimo bardzo młodego wieku, jest świadoma, iż tylko ciężka praca, determinacja i miłość do tańca są w stanie zaprowadzić Ją do wytyczonego celu.

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.12

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

jabloneczka

13. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Jabłoneczka”

 

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny działa od 2014 roku. Zajmujemy się promowaniem i szerzeniem kultury ludowej, a szczególnie tańców ludowych z regionu krajeńskiego i wielkopolskiego wśród dzieci i młodzieży. W naszym repertuarze mamy tańce ludowe i narodowe takie jak: mazur, kujawiak, oberek, polonez. Braliśmy udział w wielu uroczystościach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach m.in. w kilku edycjach „Gminnego Konkursu Rękodzieła”, „Z kuferka Babuni”, „W koncercie kolęd, pastorałek i nie tylko…”, podczas dożynek m.in. w Białośliwiu, Kosztowie, Sadkach, Śmielinie i Łobżenicy. Mieliśmy przyjemność także wystąpić na Jarmarku Św. Wawrzyńca i III powiatowym przeglądzie dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Nakle nad Notecią. Występowałyśmy także w Barcinie na „Nocy Świętojańskiej”. Razem z Zespołem „Sadkowianie” promujemy także pieśni patriotyczne, które wspólnie reprezentowaliśmy na koncertach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszym największym sukcesem jest krzewienie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych. Rozwijanie wśród członków zespołu i widzów zainteresowania kulturą ludową, tradycjami, piosenkami, tańcami i folklorem polskim. Poznanie swoich „korzeni”, identyfikowanie się z kulturą polską i umożliwienie dzieciom ciekawego i twórczego spędzania czasu.

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.13

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

 

 duet

14. Stanisław Dąbrowski, Dominik Krzeszewski (18 lat)


Tworzą duet filmowy. Ich pasją jest film, reżyserowanie i montaż. Głównie o tematyce historycznej. 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.14

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

 Z Cwik

15. Zofia Ćwik (12 lat)

 

Zawodniczka Pałuckiego Klubu Jeździeckiego w Górkach Zagajnych. Reprezentuje region na jeździeckich zawodach ogólnopolskich w skokach przez przeszkody odnosząc liczne sukcesy.  Najważniejsze z nich to:

II miejsce w cyklu zawodów Cavaliada Future 2018/2019- kategoria MIDI, który finał odbył się w Warszawie. Cykl 4 zawodów- Poznań, Lublin, Kraków, Warszawa.

III miejsce w Mistrzostwach województwa Kujawsko-Pomorskiego 21-22.09.2019 Turzyn, w kategorii Junior Młodszy

IV miejsce, kategoria D-bis, Mistrzostwa Polski Kucy 28.08-01.09.2019 Jakubowice

VIII miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 23-25.07.2019 Drzonków

Liczne wygrane konkursy na zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Wszystkie wyniki dostępne na panelu internetowym zawodykonne.com po wpisaniu imienia i nazwiska zawodnika.

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.15

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

 

 OSP Samsieczynek

16. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Samsieczynku

 

Drużyna od kilku lat nieustannie osiąga sukcesy w sportach pożarniczych, godnie reprezentując zarówno lokalną społeczność, gminę Mrocza oraz powiat nakielski podczas zmagań sportowo-pożarniczych rozgrywanych zarówno według standardowego regulaminu pożarniczego, jak i według międzynarodowego regulaminu CTiF oraz w rozgrywkach halowych. Poniżej osiągnięcia tylko z 2019 roku:

II miejsce o Otwartych Halowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w klasyfikacji generalnej- w zawodach wzięły udział drużyny z pięciu powiatów województwa kujawsko-pomorskiego (Mrocza, 23.02.2019r.)

I miejsce o Otwartych Halowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w klasyfikacji powiatowej (Mrocza, 23.02.2019r.)

I miejsce w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gminy Mrocza (Mrocza, 08.06.2019r.)

I miejsce w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Powiatu nakielskiego (Nakło nad Notecią, 22.06.2019r.)

III miejsce w XVIII Wojewódzkich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTiF (Bydgoszcz, 14.09.2019r.)

Na uwagę zasługuję również fakt, iż członkowie MDP biorą czynny udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) oraz Konkursie Plastycznym, osiągając spore sukcesy, np. w eliminacjach gminnych 42. OTWP (Mrocza,  25.10.2019r.) członkinie MDP zajęły odpowiednio I oraz II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz II miejsce w kategorii szkół podstawowych, awansując jednocześnie do eliminacji powiatowych. To wszystko efekt wielu godzin spędzanych w remizie na naukę sztuki pożarnictwa oraz ćwiczeń bojowych. Podkreślić trzeba jednocześnie, iż warunki do ćwiczeń przez MDP są bardzo skromne, brak profesjonalnego sprzętu, brak boiska, młodzież sama wykasza chaszcze, aby stworzyć warunki do ćwiczeń, itp. 

 

 

SMS pod numer 71480  SMS o treści TYP.TAL.16

Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzezone.